SON TV

Kulisler hareketli… 3 Büyükşehir Başsavcısı Yargıtay üyeliği istiyor

HSK’nın yaz kararnamesi hazırlıkları devam ederken kararname öncesinde Yargıtay üyeliği isteyen isimler de ön plana çıkmaya başladı. SONTV’nin kulislerden edindiği bilgilere göre, eski Adalet Bakan yardımcısı Yakup Moğul ile Ankara, İzmir ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılarının Yargıtay üyeliği istediği öğrenildi.

Kulisler hareketli… 3 Büyükşehir Başsavcısı Yargıtay üyeliği istiyor

Yargıtay’da 10 ismin emekli olmasının ardından bu yıl Yargıtay üyeliği için 5 ismin HSK tarafından seçilmesi bekleniyor. Kulislerde konuşulanlara göre Yargıtay üyeliği seçimlerinin HSK’nın yaz kararnamesiyle birlikte açıklanma ihtimali bulunuyor.

3 BÜYÜKŞEHİR BAŞSAVCISI ADAY

Eski Adalet Bakan yardımcısı Yakup Moğul’un Yargıtay üyeliğine adı geçerken, 3 Büyükşehir Başsavcısının isimlerinin de Yargıtay üyeliğini için konuşulduğu öğrenildi. Kulislerde konuşulan bu isimlerin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk ile Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç olduğu belirtildi. Öte yandan OHAL komisyonunda görev yapan bazı hakimlerinde Yargıtay üyesi olmak istediği belirtiliyor.

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCISI AHMET AKÇA

 

ANTALYA CUMHURİYET BAŞSAVCISI ZAFER KOÇ

 

İZMİR CUMHURİYET BAŞSAVCISI MUSTAFA ÖZTÜRK