SON TV

KYK 2018 burs ve kredi başvurusu başladı mı? KYK başvuru nereden ve nasıl?

KYK'da yedek yurt ve burs başvuru sonuçları öğrenciler tarafından büyük merakla araştırılıyor. KYK'da burs ve kredi başvuruları son durum ne? İşte detaylar.

KYK 2018 burs ve kredi başvurusu başladı mı? KYK başvuru nereden ve nasıl?

KYK‘da yedek yurt ve burs başvuru sonuçları öğrenciler tarafından büyük merakla araştırılıyor. KYK’da burs ve kredi başvuruları son durum ne? İşte detaylar. KYK 4. yedek yurt sonuçları sorgulama ekranı 2018 KYK burs kredi başvuruları ne zaman başlayacak? KYK cumhurbaşkanlığı bursu için başvuru tarihleri belli oldu mu? Yurtkur burs ve kredi başvuruları başladı mı? Burs veren kurum ve kuruluşlar neler? Burs veren şirketler neler? KYK burs başvurularında son durum nedir? soruların yanıtları araştırılırken bugün merakla beklenen KYK 4. yedek yurt sonuçları açıklandı. Kredi Yurtlar Kurumu’nun düzenlemiş olduğu 2018 2019 eğitim öğretim yılı 4. yurt yedek yerleştirme sonuçları da ilan edildi. Öğrenciler sonuçlarına aşağıdaki linke tıklayarak e devlet üzerinden sorgulayabilecekler. Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi de açıklandı. Buna göre ilk yedek yerleştirme 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 24 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi.

KYK burs ve kredi başvuruları için bekleyiş devam ediyor. Yeni eğitim-öğretim döneminde burs veya kredi almak isteyen öğrenciler, KYK burs ve kredi başvurularını Yurtkur’un resmi sayfası üzerinden takip ediyor.Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler, KYK tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilecek. Durumu mevzuata uygun olan tüm öğrenciler de öğrenim kredisi alabilecek.

KYK BURS KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK burs başvuru tarihi hakkında henüz resmi bir bilgi yayımlanmadı. Tarih bilgisi paylaşıldığı anda haberimizin içerisine eklenecek.

İLK YEDEK YERLEŞTİRMELER 20, 24 VE 27 EYLÜL’DE YAPILDI

Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi de açıklandı. Buna göre ilk yedek yerleştirme 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 24 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ayrıca yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara da kurumsal internet sitesinden duyuru yapılmak suretiyle yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam edilecek.

KAYIT ÜCRETİ NEREYE ÖDENECEK?

İlk kayıt ücretleri, Ziraat Bankası üzerinden ödenecek. Yurt hakkı kazanan öğrenciler, kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr adresinde yer alan “e-ödeme” ekranından ilk kayıt ücretini ödeyebilecek.

İlk kayıt ücreti, öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık gösteriyor. Yerleştirme işlemini takip eden ay itibarıyla sadece aylık yurt ücreti ödenecek. Güvence bedeli ise bir defaya mahsus alınmakta olup yurttan kayıt sildirildiğinde iade ediliyor. KYK yurtlarının aylık ücretleri, 168 TL ile 285 TL arasında değişiyor. KKTC yurtlarında bu rakam 300 TL olarak uygulanıyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlara zam olmayacakGençlik ve Spor Bakanlığı: Bu yıl devlet yurtlarına zam yapmayacağız.

ETİKETLER: