SON TV

Lavrov: İdlib’de silahsızlandırılmış bölgenin sınırları belli oldu

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, resmi temaslar için bulunduğu Bosna Hersek'te İdlib'de silahsızlandırılmış bölgenin sınırları üzerinde mutabakat sağlandı açıklaması yaptı

Lavrov: İdlib’de silahsızlandırılmış bölgenin sınırları belli oldu

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Bosna Hersek’teki temasları sırasında, “Rus ve Türk askeri yetkililer Suriye’nin İdlib kentinde kurulacak silahsızlandırılmış bölgenin sınırları üzerinde mutabakat sağladı” açıklamasında bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki resmi temasları kapsamında, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic, konseyin Sırp üyesi Mladen İvanic ve konseyin Hırvat üyesi Dragan Covic ile bir araya geldi.

TÜRKİYE İLE RUSYA İDLİB KONUSUNDA ORTA SEVİYEDE BİR ADIM ATTI

Lavrov yaptığı açıklamada,  Türkiye ile Rusya’nın şimdilik İdlib konusunda orta seviyede bir adım attığını söyledi.

Lavrov, Rus ve Türk askeri yetkililerin Suriye’nin İdlib kentinde kurulacak silahsızlandırılmış bölgenin sınırları üzerinde mutabakat sağladığını açıkladı.

Lavrov, Moskova’da Bosna Hersek Dışişleri Bakanı İgor Crnadak ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Konuşmasında, “Rus ve Türk askeri yetkililer, önceki gün İdlib’deki silahsızlandırılmış bölgenin kesin sınırı üzerinde mutabakat sağladı. Dolayısıyla, Soçi’de varılan anlaşmaları ifa süreci, son derece aktif şekilde ilerliyor” dedi.

ETİKETLER: