SON TV

Mahkeme başkanına hakaret eden Avukat Ömer Kavili tutuklandı

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen DHKP-C duruşmasında olay çıkarıp mahkeme başkanına hakaret ettiği iddia edilen avukat Ömer Kavili hakkında tutuklama kararı verildi.

Mahkeme başkanına hakaret eden Avukat Ömer Kavili tutuklandı

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen DHKP-C duruşması esnasında Mahkeme Başkanı ile münakaşaya girdiği ve duruşmanın huzurunu bozduğu gerekçesiyle salondan çıkarılmaya davet edilen Avukat Ömer Kavili’nin görevli personellere mukavemet gösterince duruşma salonundan dışarı çıkarıldığı öğrenilmişti. Kavili’nin bu sırada Mahkeme Başkanı’na ağır hakaretlerde bulunduğu da ileri sürülmüştü.

GÖREVLİ JANDARMA’YI İTEREK DÜŞÜRDÜ

Mahkeme tarafından tutulan olay yeri görgü ve tespit tutanağında, Avukat Kavili’nin dışarı çıkarıldığı esnada mağdurlardan birinin göğsüne yumruk vurduğu ve iki eliyle boğazını sıktığı belirtilmişti. Kavili’nin ardından duruşma salonunun çıkış kapısında yine görevli jandarma astsubayını iterek yere düşürdüğü kaydedilmişti.

Ayrıca İstanbul Barosu’na kayıtlı N..Ö adlı bir avukatın bu olayları yasak olmasına rağmen kamera kaydına aldığı tespit edildi.

SİLİVRİ İLÇE JANDARMA GÖZALTINA ALDI

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaşanan tüm bu olaylar ardından Ömer Kavili ve Nadide Özdemir adlı avukatlar bugün de devam eden duruşma için Silivri’ye geldikleri sırada Silivri İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alınmıştı. Avukatlar hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldığı öğrenilmişti.

KURUL HALİNDEKİ KAMU GÖREVLİSİNE HAKARET

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Ömer Kavili ve Nadide Özdemir savcılığa sevk edildi. Savcılıktaki sorguları ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderilen şüphelilerden Ömer Kavili hakkında ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ ve ‘Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret’ suçları kapsamında tutuklama talep edildi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Şüphelilerden Nadide Özdemir hakkında ise adli kontrol hükümleri talep edildi. Şüphelilerin Sulh Ceza Hakimliği’ndeki işlemleri tamamlandı. Kavili tutuklanarak cezaevine konuldu. N.Ö ise adli kontrol kararı ile serbest kaldı.

https://www.son.tv/mahkeme-baskanina-hakaret-eden-omer-kavili-gozaltinda/

ETİKETLER: