SON TV

Makamında halkın önünde diz çöken vali…

Emniyet Genel Müdürü olarak atanması beklenen Erol Ayyıldız'ın İzmir Valisi iken makamında diz çökerek bir vatandaşın derdini dinlediği fotoğrafı akıllara kazındı.

Makamında halkın önünde diz çöken vali…

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel geçtiğimiz yıllarda İzmir Valiliği yapan Erol Ayyıldız’ın makamında diz çökerek bir vatandaşın derdini dinlediği fotoğrafı paylaşarak övgü dolu sözler kullanmıştı.

Vali Ayyıldız’la randevusu olan Sertel, bekleme salonundaki tabloyu sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla takdir etti: “İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın makamında çekildi bu fotoğraf. Randevumuz vardı, beklemeden odaya alındık. Vali diz çökmüş vatandaşın derdini dinliyor. Danışmanım Seyfettin Şen o anı ölümsüzleştirdi. Bize böyle valiler lazım. Halkın önünde diz çöküp derman bulanlardan. Kutluyorum.”

Vali Ayyıldız’ın gerek Zonguldak gerek Aydın gerekse de İzmir ve Eskişehir’de valilik makamının her zaman kapısının halka açık olduğu ve makamına gelen hiçbir kimseyi geri çevirmediği öğrenildi.

İzmir’de akıllara kazınan söz konusu fotoğrafında bir kadının Vali Ayyıldız’a makamında sıkıntısını anlattığı anlara ilişkin olduğu öğrenildi.