SON TV

“Malatya’nın incisi Yeşilyurt, geleceğe daha umutla bakıyor”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'un gelişimi için yatırımlara yoğunlaşıldığını, geleceğe daha umutla bakıldığını söyledi.

“Malatya’nın incisi Yeşilyurt, geleceğe daha umutla bakıyor”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İlçemizin sosyal dokusuna uygun, kültürel yapısını daha nitelikli hale getirecek, geçmişle gelecek tasavvufunu aynı ortamda buluşturacak vizyonel yatırımlara ağırlık vermekteyiz. Geçmişimizden aldığımız güvenle ilçemizi geleceğe en güzel şekilde taşımaya gayret ediyoruz. Hep birlikte el ele verip, Yeşilyurt’umuzu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 2023 vizyonuna ulaştıracağız.” dedi.

“HER MAHALLEDE HİZMETLERİMİZİ VE ESERLERİMİZİ GÖREBİLİRSİNİZ”

Yeşilyurt’un dini, dili, ırkı ve mezhebi ne olursa olsun tüm vatandaşların huzur, güven ve kardeşlik içerisinde yaşadığı bir ilçe olduğunun altını çizen Başkan Çınar, “Sürekli gelişim, değişim ve yenilik felsefesini hizmetlerimizin temeline yerleştirdik. Fiziksel, çevresel, kültürel, sosyal ve hizmet Belediyecilik olarak dörde ayırdığımız hizmetlerimizde maksimum memnuniyet, minimum sorun hedefini belirledik. Makamların hepsi gelip geçicidir, önemli olan üstlendiğimiz görevleri, bize emanet olarak bırakılan makamların hakkını verebilmektir. Makamda oturmayı asla sevmem günün büyük bölümünü halkımızla, esnaflarımız, gençlerimizle ve çocuklarımızla geçiriyorum.  Kapımız vatandaşlarımıza sonuna kadar açıktır. Güne cami cemaatiyle birlikte namaz kılarak başlarım ardından esnafları ziyaret ederim, saha çalışmalarını yakından takip ederim, bazı zamanlarda hemşerilerimizin evlerine sürpriz ziyaretler yaparak onlarla çay içer istişarelerde bulunurum.  Oy oranımızın yaklaşık 10 bin artması öyle kolay olmadı açıkçası, insan odaklı projelerimizle Yeşilyurt’u Türkiye çapında örnek ilçe hüviyetine ulaştırmak adına çok çalışıyoruz. 320 bine ulaşan nüfusuyla birçok kentten daha kalabalık olan, Malatya’nın da en büyük ilçesi, Türkiye’nin de en şirin yerleşim yerlerinden olan Yeşilyurt’umuzun bütün cadde, sokak ve mahallelerinde Yeşilyurt Belediyesinin izini, imzasını ve yaptığı eserleri görebilirsiniz. Malatya’nın incisi, gelişen yüzü Yeşilyurt bizim sevdamız ve aşkımızdır, halkımıza hizmet etmek bizim için en büyük şereftir.”

“GELİŞEN YEŞİLYURT’A YAKIŞAN YOLLAR YAPIYORUZ”

“Yeşilyurt’umuzun gelişim sürecine yakışan yollar yaparak, ulaşım ağındaki konfor seviyesini yükseltiyoruz. Yeşilyurt’umuzu güzelleştirmeye, geliştirmeye, halkımızın her alanda hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. İlçemizin tüm yaşam alanlarındaki araç ve yaya trafiğini akıcı ve güvenli hale getirmek adına çaba sarf ediyoruz.2019 yılı yatırım programlarımız kapsamında;  alternatif yol güzergâhları açıp trafik yükünü hafifletmek adına bütün bölgemize kaliteli ve güzel hizmetler ulaştırıyoruz. Geride kalan beş yıllık hizmet dönemimizde yakaladığımız deneyim ve tecrübeler ışığında ilçemizin ulaşım ağını daha güçlü bir seviyeye ulaştırıp, daha güvenli, daha konforlu yollarımızın sayısını artırmaktayız.İlçemizin dört bir tarafında sıcak asfalt ve sathi kaplama, kaldırım yenileme, perde duvar ve taş duvar hizmetlerini layıkıyla ulaştırmaktayız.”

“TARIM BELEDİYECİLİĞİNDE MARKA OLACAĞIZ”

“Verimli toprakları ve çalışkan insanlarıyla bölgemizde farklı özellikleri bünyesinde barındıran Yeşilyurt’umuzu yerli ve milli üretimde örnek hale getirmek adına başlattığımız Yeşil Gıda Seracılık projemizde gerçekten çok güzel sonuçlar almaya başladık. Yeşilyurt’umuzun tarım belediyeciliğinde marka olması yolunda faaliyete sunduğumuz ‘Yeşil Gıda Seracılık’ alanımızda tamamı yerli tohumlardan ürettiğimiz patlıcan, domates ve biberlerden hazırlanan ev tipi doğal kurutmalıklar ve salçaların yanı sıra salatalık ve biber turşularımızı hemşerilerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kimyasal maddelerden uzak kalarak yerli tohumlardan eşsiz lezzetlerimizle halkımızın sağlıklı ve taze ürünler tüketmesini sağlıyoruz. Sera alanımızı öncelikle bir nevi AR-GE laboratuvarı olarak değerlendirdik, hedefimiz aslında kâr elde etmek değildi, neticeye baktığımız zaman kâr da elde etmiş olduk. Örneğin üç bin kilo düşündüğümüz malzeme beş bin kilo çıktı. Önümüzdeki yıl, verimin daha da artması için toprağa uygunluk analizleri de yaptırıyoruz. Yeşilyurt’umuzun iklimine uygun en verimli fidelerle üretim yapacağız. O zaman verimi daha da artıracağımıza inanıyoruz.Sebze çeşitlerimizi şu anda sadece kendi sosyal tesislerimizde değerlendirmekteyiz. Şu anda bitme aşamasında olan Doğal Ürünler Pazarımızda bu ürünlerimizi satışını yapacağız. İlçemizin muhtelif bölgelerinde kuracağımız Büfelerde bu ürünlerin satışını yapmayı da hedefliyoruz. Güneş enerjili sistemde topraksız seracılığa başlayacağız. Bunların yanında, çilek, kesme çiçek ve çim üretimi de yapacağız. Yazıhan bölgemizde kurduğumuz domates üretim alanımızdan da güzel sonuçlar almak bizi fazlasıyla memnun etmektedir. Çiftçilerimize iyi tarımı ve iyi üretimi gösterebilmek ve yardımcı olmak istedik,sonuçta da model olduk.Doğal Ürünler Pazarımızda ayrıca çiftçilerimizin ürettikleri sebze ve meyvelerin yanı sıra süt ve sür ürünlerini halkımıza ulaştıracağız. Daha uygun fiyata doğal ürünleri halkımıza ulaştırmış olacağız. Kırsal bölgelerdeki ulaşım ağını güçlendirerek tarım arazilerine gidiş ve gelişleri kolaylaştırırken, bu dönüşüm süreci özellikle çiftçilerimizin daha fazla üretim yapmalarına neden olmuştur. Öğrencilerimizin doğal ürünlerimizi yakından tanımaları için eğitim programlarına başlayacağız. Tarım Belediyeciliğinde Yeşilyurt Modelini hayata geçirmek adına dur durak bilmeden çalışıyoruz.”

“İLÇEMİZDEKİ KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN MİKTARINI ARTIRACAĞIZ”

“Doğası, iklimi, havası, suyu ve yeşil alanlarıyla dikkat çekici bir atmosfere sahip Yeşilyurt’ta ki kişi başına düşen yeşil alan kapasitesini arttırmak için bugüne kadar 108 adet parkı hizmete sunup 376 bin 576 metrekare yeşil alanı ilçeye kazandırdık.Yeni dönemde bu sayıyı 5 veya 6 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Kentimizin estetik dokusuna ve yaşam kalitesine katkı sağlayan sosyal yaşam alanlarımızın sayısını artırmanın, ağaçlandırma ve yeşillendirmede büyük bir mesafe almanın mutluluğu içerisindeyiz. Mutlu İnsanların şehri olan Yeşilyurt’u daha fazla yeşille buluşturmak adına çok yoğun çaba sarf ediyoruz. Yeşilyurt’un tüm güzelliklerini daha fazla ön plana çıkartmak, sosyal dokuyu ve yeşil alanları daha zengin hale getirmek adına ilçemizin dört bir tarafında yeşillendirme çalışmalarına hız vermiş durumdayız. Tepeköy’deki Fidanlık Alanımızda iklim şartlarına uygun bitki türlerini muhafaza ederken, fidanların yetiştirilmesi, bakımı ve saksılama işlemleri titizlikle yapılmaktadır Güzel ve sağlıklı alanlarda muhafaza edilen bitki ve ağaç türlerini gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra 200’e yakın parkımızın yanı sıra kavşaklar, refüjler, okul ve cami bahçelerine dikiyoruz. Park ve yeşil alanlarımızdaki gerek çim ekime gerekse de ağaç dikimlerinde kullandığımız toprağın kaliteli olması için de toprak eleme makinesini araç parkımıza dâhil ettik. Parklarımızın temizliğinden ağaçların budanmasına, kanalların temizliğinden oyun gruplarının temizliğine, çimlerin kesilmesinden diğer tüm hizmetlerimizi layıkıyla yerine getirmekteyiz.”

 “BEYLERDERESİ ŞEHİR PARKI, BÖLGEMİZİN SOSYAL HAYATINI ENKLENDİRECEK”

“Yeşilyurt’umuzu 2023 vizyonuna ulaştıracak dev yatırımlar arasında yer alan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun en büyük şehir parkı özelliğine sahip ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projemizde bölgenin ekonomik ve sosyal yönden gelişimine önemli kazanımlar sağlayacak hizmet alanlarına sahip olacaktır. Şehrimizin farklılıklarına ve sosyal zenginliklerine değer katacağına inandığımız projemiz içerisinde tematik parklarımıza ayrı bir önem vereceğiz. Bir milyon 350 bin metrekare alan üzerinde hizmete girecek olan projemiz bölgemizin sosyal, ekonomik ve kültürel hayatına ciddi katkıları olacaktır.”

“ÜÇ AYRI NOKTAYA GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ KURUYORUZ”

“Yeşilyurt’umuzun güneş enerjisinden faydalanma potansiyelini değerlendirmek ve temiz enerji üreterek ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla yeni dönem yatırımlarımız arasında yer alan Güneş Enerji Santrallerini yaygınlaştıracağız. Enerji maliyetlerini düşürmenin yanı sıra yenilenebilir enerjiden istifade etmek amacıyla üç ayrı noktaya bu santrallerimizi kuracağız. Yeşilyurt’umuz bu manada çok önemli bir altyapı ve potansiyeli barındırmaktadır. Biz de enerji yatırımlarımızla işte bu potansiyeli katma değere dönüştürmeye çalışıyoruz”

 “HEDEFİMİZ; YEŞİLYURT’U TURİZM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRMEK”

“Ecdat yadigârı tarihi camilerimizi, konaklarımızı, çeşmelerimizi, köprülerimizi ve diğer tüm tarihe şahitlik etmiş mekânlarımızı aslına uygun ederek gelecek kuşaklara taşınmasına özen gösteriyoruz.  Kadim bir medeniyet kültürüne sahip Çırmıhtı ve Gündüzbey bölgelerimizin tarihi ve turistik olgusunun farklı temalı yatırımlarla kıymetli hale getirilmesi Yeşilyurt’umuzun gelişimi açısından önemlidir. 13 tarihi evimizi butik Otel, müze, lokanta, millet kıraathanesi ve yöresel ürünlerin satıldığı mekânlar haline dönüştürmek adına büyük mesafeler aldık. Butik otelimizin büyük bir kısmı tamamlandı, diğer binalarda restorasyon sürmektedir. Tarihimizi yansıtan bu evlerimizin iç ve dış mekânlarını kalitesini artırıp en yakın zamanda turizme kazandıracağız. Konaklarımız sadece müze olarak değil içerisinde gündelik hayatın hızlı yaşandığı canlı konaklar olacaktır.  Yeşilyurt’umuzun tarihsel ruhu, zenginliği, örf, adet, gelenek ve göreneklerini daha fazla kesime ulaştırmış olacağız. Çırmıktı’daki tarihi Kebir Camimizi restore ederek halkımızın hizmetine yeniden açtık. İlçemizin farklı bölgelerindeki cami, ev, konak, köprü ve çeşme gibi tarihi eserlerimizi gelecek kuşaklara taşınması adına yatırımlarımızı sürdürmekteyiz.”

 “EŞSİZ LEZZETLERİMİZİ LEZZET VADİSİ PROJEMİZLE DÜNYAYA TANITACAĞIZ”  

“Yeşilyurt’umuzun tadına doyulmaz etli ve sulu yemeklerinin yanı sıra sabah kahvaltılıklarını ‘Lezzet Vadisi’ projemizle daha geniş kesimlere duyurmak adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.  Yurt içi veya yurt dışından ilçemize gelecek olan misafirlerimizin ‘Lezzet Vadisi’ kapsamında yöresel ürünlerimizden istifade etmesini istiyoruz. Amacımız; gerek misafirliklerde gerekse de restoranlarda servis edilen yöremize özgü geleneksel yemekler ve kahvaltı menümüzde yer alan eşsiz lezzetlerin daha fazla tanınmasıdır”

“ŞAHİNTEPESİ’Nİ FARKLI BİR PROJEYLE TURİZME KAZANDIRACAĞIZ”

“Yeşil alanları, atmosferi, doğal güzellikleri ile dikkat çekici özelliklere sahip kadim Çırmıhtı’mızın eşsiz manzarasına tepeden bakan bir noktada bulunan Şahintepesi Sosyal Tesislerini farklı bir projeyle yenileyerek iç ve dış turizme kazandırmayı hedefliyoruz. Etüd Proje Müdürlüğümüz tarafından tarafından hazırlanan  ‘Macera Parkı ve Sosyal Tesis’ projemizde; bir adet kafe- restorant, 161 araçlık açık ve kapalı otopark, kafes hayvanlarının bulunduğu mini bir hayvanat bahçesi, çocuklar için balonlu eğlence havuzu, mini masal parkı, akvaryum, dağ kızağı alanı, paintbaal alanı, wc-lavabo, bay-bayan mescit ile bebek bakım odaları bulunmaktadır. Bölgemizin sosyal ve doğal kimliğine artı değerler katacak olan bu projemizi tamamlayıp hizmete sunduğumuzda yerli ve yabancı turistlerimizin buraya akın edeceklerine yürekten inanıyorum”

“PORTATİF HAVUZ VAADİMİZİ YERİNE GETİRDİK”

“31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde yapmayı tahahhüt ettiğimiz ‘Portatif Havuz’ projemizi Spor Okulumuz kapsamında iki ayrı okulumuzun bahçesinde hizmete açtık. Bölgemizde ilk kez Yeşilyurt’lu hemşerilerimizin faydalandığı portatif havuzlarımızda gerçekleşen yüzme kursumuza gösterilen yoğun ilgi doğru bir yatırım yaptığımızın açık bir göstergesidir”

 “SPOR KOMPLEKSİ PROJEMİZ İÇİN ÇALIŞMALARA HIZ VERDİK “

“Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle her yönüyle modern ve güzel spor tesislerimizi halkımızla buluşturacağız. Amacımız; her yaştan vatandaşımızın spor yapacağı alanların sayısını artırmak, sağlıklı yaşam için sportif etkinliklere halkımızı teşvik etmek, özelliklerde çocuklarımızın ve gençlerimizi kötü alışkanlardan uzak tutup spora yönlendirmektir. İlçemizin dokuz ayrı bölgesinde futbol, basketbol, voleybol, tenis, bocce ve farklı spor etkinliklerinin yapılacağı tesisler kazandıracağız. Yakınca’da devasa bir spor kompleksine başladık, bu projemiz bölgemize ayrı bir dinamizm getirecektir. Göreve geldiğimizde Yeşilyurt Belediyespor’u, İl Özel İdaresi’nden devraldığımızda 8 tane lisanslı sporcusu vardı, şu anda 11 ayrı branşta bin 500 sporcumuz var. Bunun yaklaşık bin 200’ü lisanslı. Gençlere yatırım yapmak geleceğe yatırım yapmaktır, gençlerle benim aram çok iyi, onların dinliyoruz, fikirlerini alıyoruz.Yaz döneminde açtığımız Spor Okullarımıza çocuklarımızın yoğun ilgisi gelecek adına bizleri umutlandırdı.Ülke sporuna burada yetişen yetenekli sporcuları kazandıracağız.”

“EĞİTİM MERKEZLERİMİZE YOĞUN BİR TEVECCÜH VAR”

“Okumayı daha cazip hale getirmek, kentin kültür hayatına katkı sağlamak ve kitap okuma oranını artırmak belediyemizin başlıca hedefleri arasındadır. Beş yılda ki hizmetlerimizle ilçemiz eğitim hizmetlerinde marka ilçe hüviyetine ulaştırdık. Millet Kıraathanelerimizle, Yeşilkonak ve Gençlik Merkezlerimizle, Gedik Kültür Merkezimizle, Fethi Gemuhluoğlu Bilgi Evimizle, Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezimizle, Yeşilyurt Kent Konseyimizle, Çocuk Trafik Eğitim Merkezimizle, Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi-Bilim Atölyemizle, Kadın Yaşam ve Spor Merkezimizle, Mesut Özil Spor Kompleksi ve Halı Sahamızla, ‘Yeşilyurt Kitap Yurdu’ başta olmak üzere kamu, kurum ve sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği halinde düzenlediğimiz, toplumda farkındalık oluşturan projelerimizle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitim hayatlarına katkı sağlıyoruz. İlkokuldan üniversiteye kadar bütün dönemleri kapsayan eğitim programlarımızdan her hangi bir ücret almıyoruz. Bilgi Evimizin 6 bin kayıtlı üyesi bulunurken, Millet Kıraathanemizi günde 3 bin kişi ziyaret ediyor.İkinci Millet Kıraathanemizi Gedik Kültür Merkezimizde açarken, üçüncüsünü ise restorasyonu devam eden Tarihi Konaklarımızda açacağız. Engelli vatandaşlarımızın evlerine kadar gidip eğitim hayatlarına yardımcı oluyoruz. Hayata geçirdiğimiz yatırımlarımızın yanında yürüttüğümüz projeleriyle farkındalık yaratıyoruz.”

“KADINLARIMIZIN SOSYAL HAYATA KATILIMLARINI DESTEKLİYORUZ”

“ Kadın Yaşam ve Spor Merkezimizde hazır giyim, dikiş-nakış ve ahşap boyama, Kur’an-ı Kerim, Arapça, aşçılık ve kuaförlük kursumuz devam etmektedir. Aşçılık kursunda eğitimler uygulamalı yapılırken, hali hazırda bulunan fırınımız sayesinde kurabiye ve poğaça türleri yapılmaktadır.Haftanın altı günü hizmet veren spor salonumuzda sportif atktiviteler yapılmaktadır. Bayanlarımızın bu merkezimize yoğun ilgi göstermesi hepimizi sevindirmektedir. Bugüne kadar 3.000’e yakın hemşerimize hizmet verdik. Kurslarımıza destek veren İŞ-KUR ile İlçe Halk Eğitim Merkezine teşekkür ediyorum. Yeşilkonak ve Gençlik Merkezlerimizde açtığımız meslek edindirme kurslarımızda ise bayanlarımız bir yandan meslek sahibi olurken diğer taraftan el emeği göz nuru eserlerini satarak ev bütçelerine katkı sağlıyorlar. Kadınlarımızın hünerli ellerinden çıkan eserleri sergiler açarak tanıtımlarını yapıyoruz. Yeşilyurt’lu kadınlar, hizmete sunduğumuz yatırımlar ve uyguladığımız projelerle artık daha sosyal ve kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri ortama kavuşmuş durumdalar.”

“GEDİK KÜLTÜR MERKEZİMİZ TAMAMLANDI”

“Uzun yıllar açık cezaevi olarak kullanıldıktan sonra 2004 yılında kapatılan Gedik Cezaevini, Adelet Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerin ardından buranın devrini almıştık. Kültür ve Turizm Bakanlığına sunduğumuz projemizin kabul edilmesinden sonra bu binada gerekli restorasyon ve yenileme hizmetlerini tamamladık. Bölgemizin sosyal, sanatsal, kültürel ve eğitim hayatına büyük kazanımlar sağlayacak, modern bir düzeye ulaştırdığımız Gedik Kültür Merkezimizde Millet Kıraathanemizi, konferans salonumuzu, cezaevi şartlarını yansıtan mâhkum odaları, çoban müzesi ve diğer mekânların yapım işlerini tamamladık. 14 bin 350’ye yakın kitabın bulunduğu Millet Kıraathanemizi 7/24 hizmet verecek şekilde hizmete sunacağız. Her yönüyle kentimizin ve ilçemizin kültürel yapısına yakışan seviyeye ulaşan Gedik Kültür Merkezimizi çok aktif, her yaştan vatandaşımızın faydalanacağı bir kültür merkezine dönüştürdük. “

“BÖLGEMİZİN EN BÜYÜK DEPREM EĞİTİM SİMÜLASYON MERKEZİ VE BİLİM ATÖLYESİNİ HİZMETE AÇTIK”

“Bölgemizin deprem kuşağında yer alması nedeniyle bu yönde ki teorik ve pratik eğitimler büyük önem taşımaktadır. Hemşerilerimizin doğal afetler ve deprem konusunda bilgilenmeleri ve bilinçlenmeleri için bu tür yatırımlar her açıdan değerli ve kıymetlidir. Yapımını tamamladığımız Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi Ve Bilim Atölyemizde olası bir deprem anında yapılması gerekenler, alınacak önlemler ve deprem sırasında hayatta kalmak için dikkat edilmesi gereken konuların bilimsel çalışmalarla değerlendirilmektedir. Her türlü teknik alt yapıya sahip, donanımlı bir afet eğitim merkezini Yeşilyurt’a kazandırmaktan onur duymaktayız.”

“ SIFIR ATIK PROJESİNİ AMBALAJ ATIĞI TOPLAMA-AYIRMA TESİSİMİZLE DESTEKLİYORUZ”

“Çevre ve doğa sağlığının korunması noktasında hayata geçirdiğimiz yatırımlar ve sosyal sorumluluk projelerimizle Yeşilyurt’umuzun adını ülke çapında duyurduk.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayesinde sürdürülen ‘Sıfır Atık’ projesini desteklemek amacıyla ilçemize kazandırdığımız  ‘Ambalaj Atığı Toplama- Ayırma’ tesislerimiz faaliyete geçmiştir.  ‘70 Kwp’lik Güneş Enerji Santralli Sundurma’ projesi ile dışarıdan bir enerji gereksinimi duymadan kendi enerjisini kendisi üretme özelliğine de sahip olan tesislerimiz, teknik donanımı ve son teknolojiyle donatılmış alanlarıyla bölgemizin en modern tesisidir. Amacımız; çevre ve doğa sağlığını korumak, bu anlamda maksimum düzeyde katkı sağlamaktır. Bu tür yatırımlarımız ülke genelinde başarıyla devam eden‘Sıfır Atık’ projelerinin daha güçlü bir şekilde ilerlemesine ve hedefe ulaşmasına katkı sağlayacaktır. “Sıfır Atık Yönetmenliği”nin zorunlu kıldığı her şeyi tamamladık, o yüzden biz bir numarayız. Diğer belediyeler hâlâ işi, başkalarının eli üzerinden yönetirken biz kurduğumuz modern tesislerde bu işi layıkıyla yerine getirmekteyiz.Çevre ve doğa şartlarının sağlıklı olması, yaşadığımız çevrenin temiz olması için üzerimize düşen sorumlulukları bu tür hizmetlerle yerine getirmeye gayret ediyoruz.”

 “KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BÖLGEYE ÖRNEK OLUYORUZ”

“TOKİ ile yaptığımız protokol neticesinde Yeşiltepe’de devam eden ‘Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi’ çerçevesinde yapılan binalar hızla yükselmektedir. Birinci etap çalışması kapsamında 42 dönümlük alanın dönüşümünü gerçekleştirdik. Buradaki dönüşüme katkı sağlayan TOKİ ile Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere mahalle muhtarımıza teşekkür ediyorum. Diğer etapların dönüşümü planlama çerçevesinde devam etmektedir. Burada ki çalışmalar %51 seviyesine geldiği anda TOKİ tarafından belirlenen yerlerin satışları gerçekleşecektir. Kentsel dönüşümle birlikte bu bölgemizde yaşam kalitesi de daha iyi bir seviyeye gelecektir. Yeşilyurt Belediyesi olarak kentsel dönüşümde daha fazla proje üretmeyi hedefliyoruz.İkinci projemizi Turgut Özal Mahallemizde hayata geçireceğiz. Kentsel dönüşümde bölgemize örnek olacak hizmetler üretiyoruz. Bizim tek amacımız var o da; Yeşilyurt’umuzun bütün yaşam alanlarında aynı seviyede modern yaşam koşullarının olması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamasıdır. Geride kalan beş yılda bu anlamda çok faydalı ve verimli hizmetler üretildi, bundan sonrada aynı çizgide ilerleyerek Yeşilyurt’umuzu hep birlikte büyütmeye devam edeceğiz”

YEŞİLYURT’TA PAYLAŞMA, YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA ÜST SEVİYEDE

“Yardıma muhtaç hemşerilerimizin zor günlerinde ellerinden tutmak, dara düştükleri anda elimizden geleni yapmak bizim asli görevimizdir. Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahibi herkese imkânlarımız ölçüsünde yardım etmeye çalışıyoruz.  Belediyemizin kapıları tüm hemşerilerimize sonuna kadar açıktır. İlçemizin genelindeki hasta, yaşlı ve engelliler başta olmak üzere ihtiyaç sahipleri ve toplumun dezavantajlı kesimlerine gıda, yakacak, giyecek ve eğitim gibi alanlarda destek olmaya önem veriyoruz. Turgut Özal Mahallemizde yapımı tamamlanan üç katkı binamızda hizmet veren Emanet Çarşımıza yardıma ihtiyaç duyan hemşerilerimiz başvuru yapıyorlar.Yapılan incelemeler neticesinde yardım yapılması uygun görülen hemşerilerimiz, verilen kartlarla marketten yardım paketlerini alabiliyorlar. Engelli, yaşlı, ev ve kişisel bakımlarını yapmakta zorlanan hemşerilerimize ‘Bâştacı’ projemizle gerekli kolaylığı sağlıyoruz. Paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma ruhumuza güç veren hizmetlerimize ‘Taziye Paketi’ projemizi de ekledik. İlçemiz sınırları içerisinde cenazesi olan hemşerilerimizin zor ve sıkıntıları günlerinde yanlarında yer almak adına başlattığımız projemiz kapsamında, ekiplerimiz taziye evlerini ziyaret ederek içerisinde çay, şeker ve bardak olan paketleri teslim ediyorlar. 71 fırınımızda devam eden Emanet Ekmek projemizle hayırsverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü vaziyeti görüyoruz. Vatandaşlarımızın bu hizmetler karşılığında yüzlerinde oluşan tebessüm hepimizin ortak mutluluğudur.”