SON TV

MEB’e bağlı Özel Erdem Anaokulu’nda anne şefkatiyle eğitim hizmeti!

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Özel Erdem Anaokulu'nda anne şefkatiyle eğitim hizmeti için kayıtlar devam ediyor.

MEB’e bağlı Özel Erdem Anaokulu’nda anne şefkatiyle eğitim hizmeti!

Okulların açılmasına sayılı günler kala hala okul öncesi eğitim için miniklerini kayıt ettiremeyenlere müjde gibi bir haberimiz var… Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Erdem Anaokulu İstanbul Başakşehir’de okul öncesi eğitim hizmeti sunuyor. 3 ile 6 yaş aralığında bulunan çocukların eğitim gördüğü anaokulunda her yaş için ayrı sınıflarda eğitim-öğretim imkanı sunuluyor.

Egosantrik dönem olarak adlandırılan 3-6 yaş dönemi çocukların birey olabilmesini ilk ispatladıkları dönemdir. Bu dönemde benlik duygusu ön plandadır. Anneden ilk defa ayrılan çocuklar yeni yeni kanatlanmış yuvadan uçma alıştırmaları yapan minik kuş yavruları gibidir Okula alışma ve anneden uzak olmaya uyum sağlama dönemi geçirmektedir.

Bu kritik dönemde çocuğun topluma uyum sağlayabilmesi için aile ve eğitmenlere önemli görevler düşmektedir. 4 yaşındaki çocuklar çevrelerini detaylı bir şekilde keşfetmeye başlamaktadır. Bu dönemde çocuklar sık sık soru sormaya başlamaktadır.

Çocukların sormuş olduğu sorular Özel Erdem Anaokulu’ndaki eğitmenler tarafından sabırlı ve tutarlı bir şekilde cevaplandırılıyor. 5 yaşındaki çocuklarda kendine güven duygusu gelişmiştir. Sosyal yaşama uyum sağlayabilmek için toplumsal iletişim yollarını kullanmaktadır.

INSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYIN

Bu dönemde anaokulu eğitmenleri çocukların kendilerini ifade etmesini sağlamaya yönelik eğitimler vermektedir. Oyun çağı özelliği taşıyan 6 yaş grubu çocuklara ilkokula hazırlık eğitimi verilmektedir.

INSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYIN

Özel Erdem Anaokulu’nda etkinlikler düzenlenerek çocukların kişisel gelişimlerine katkıda bulunulmaktadır. Çocukların yaşayarak öğrenmesini sağlamak için okul gezileri düzenlenmektedir.

Bahçe etkinlikleri, boyama etkinlikleri, tiyatro etkinlikleri sık sık yapılan etkinlikler arasında yer almaktadır. Okul sabah 07,00 da açılıp akşam 19,00 ‘a kadar açıktır. Eğitim 09.00 saatinde başlar ve 16.00 saatinde son bulur.

Diğer saat dilimlerinde çalışan anne çocuklarına şefkatle bakım hizmeti sunulmakta, çeşitli etkinliklerle zamanlarını dolu dolu geçirmeleri sağlanmaktadır.

Aile danışmanlığı rolünü de üstlenen Özel Erdem Anaokulu’ nda çocukların gelişimleri uzman psikolog tarafından sınıf ortamında doğal hallerinde gözlemlenmekte, gerekli hallerde bireysel oyun terapisi veya uygun testlerle çocuk değerlendirilmektedir.

İhtiyaç halinde veli görüşmeleri yapılarak çocuğun gelişimi hakkında ortak çalışmalar yapılmaktadır. Çocukların uyuyabilmesi için özel uyku odaları bulunmaktadır.

Okul müstakil villa olduğundan dört tarafı bahçe olup gerek uyku odaları gerekse sınıflar bol güneş almaktadır. Üç öğün anaokulunda yemek verilmektedir. Çocuklar yemeklerini yemekhanede yemekte ve düzenli bir beslenme alışkanlığı edinmektedir.

Menüler beslenme uzmanları tarafından hazırlanmakta ve çocukların alması gereken besin değerleri göz önünde bulundurulmaktadır.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde üç öğün yemek verilen Özel Erdem Anaokulu taze ve günlük sebze ve meyveler kullanmaktadır. Yemekler et, sebze ve meyve ağırlıklı hazırlanmaktadır.

Çocukların oyun oynayabileceği oyun alanları mevcut olup geniş bir bahçesi bulunmaktadır. Çocukların güvenliğini sağlayabilmek adına okulda güvenlik önlemleri üst düzeyde alınmıştır. Çocukları okula getirebilmek için servis hizmeti de bulunmaktadır.