SON TV

Mecliste HSK zirvesi

Mecliste HSK zirvesi

Yargı camiasının merakla beklediği HSK üye seçimleriyle ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından seçilecek 7 üye için siyasi anlaşma sağlandı.

AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti’nin Grup Başkanvekilleri TBMM’de toplanıyor. İşte SON.TV’nin ulaştığı son dakika haberinin ayrıntıları.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Çankaya Köşkü’nde yaptığı görüşmede de gündeme gelen HSK seçimleriyle ilgili AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti arasında siyasi uzlaşmanın sağlandığını SON.TV duyurmuştu. TBMM Genel Kurul’da seçilecek 2 ismin AK Parti, 1 ismin MHP, 1 ismin CHP, 2 ismin de İyi Parti’den olacağı öğrenildi.

MECLİSTE HSK ZİRVESİ

SON.TV’nin ulaştığı son dakika gelişmesine göre siyasi uzlaşmayla ilgili TBMM’deki siyasi partilerin Grup Başkanvekilleri akşam saatlerinde bir araya gelecek. Buna göre toplantıya, AK Parti’den Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, MHP’den Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, CHP’den Grup Başkanvekili Özgür Özel, İyi Parti’den ise Lütfü Türkkan’ın katılacağı öğrenildi. Zirvede, siyasi uzlaşmayla ilgili toplantı yapılacağı, HSK üyeliği için partilerin isim önerilerini masaya getireceği öğrenildi. SON.TV yaşanan gelişmeleri an be an okuyucularına duyurmaya devam edecek…