SON TV

Medipol Başakşehir, Arda Turan’ın cezasını açıkladı!

Şarkıcı Berkay ile aralarında geçen kavgadan sonra yaptığı açıklamada kulübünden helallik isteyeceğini söyleyen Arda Turan, takımından ret aldı. Medipol Başakşehir’in, Arda Turan’ın yapması gereken hamle ile ilgili kararını verdiği iddia edildi.

Medipol Başakşehir, Arda Turan’ın cezasını açıkladı!

Futbolcu Arda Turan’ın şarkıcı Berkay Şahin’le kavga etmesinden sonra takımı Medipol Başakşehir’de kalıp kalmayacağı merak konusu oldu.

Turan, Berkay’ın burnunu kırdığı iddia edilen kavga sonrası yaptığı açıklamada, “Yarın bir açıklama daha yapıp kulübümden, takım arkadaşlarımdan ve başkanımdan da ayrıca helallik isteyeceğim” diyen Turan’ın takımının son antrenmanında teknik heyet ve takım arkadaşlarından helallik istediği fakat bunun kabul görmediği iddia edildi.

2,5 MİLYON TL PARA CEZASI

TRT Spor’dan Bahri Havadar’ın haberine göre, Başakşehir antrenmanına giden Arda Turan, U21 ile oynanan maçta 40 dakika forma giydikten sonra takım arkadaşları ve teknik heyetten helallik istedi. Ancak istek kabul görmediği gibi yönetim tarafından Arda Turan’a 2,5 milyon para cezası verilmesine karar verildi. Yine kulübün organize edeceği basın toplantısında Arda Turan’ın tüm Türkiye’den özür dilemesi istenecek.

İşte Medipol Başakşehir’in açıklaması:

“Yönetim Kurulumuz 15.10.2018 tarihinde saat 19:30’da tek gündem maddesi ile olağanüstü toplanmış ve oyuncumuz Arda Turan’la ilgili bir kısmını aşağıda açıkladığımız bazı kararlar almıştır.

Milli Takım maçları nedeniyle verilen 3 günlük izin sırasında futbolcumuzun işlediği iddia edilen ve medyaya yansıyan fiillerinin İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün etik ve profesyonel anlayışı ile hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtmek isteriz.

Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle ek karar ve yaptırım haklarımızı saklı tutarak, kendisini 2 milyon 500 bin TL para cezası ile cezalandırdığımızı, oyuncunun profesyonel yükümlülüklerinin yargı kararını verene kadar devam edeceğini kamuoyuna bildiririz.”

NE OLMUŞTU?

Geçen hafta Emirgan’da bir mekanda Arda Turan ile Berkay arasında kavga çıkmış, iddialara göre olay sırasında Berkay’ın burnu kırılmıştı.

Arda Turan, kavga haberiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak kavgayı doğrulamış ancak kavganın çıkış sebebini söylememişti.

Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin, sosyal medya hesabından açıklamada bulunmuş, Berkay’ın burnunda 15 kırık olduğunu belirterek, gerekli hukusal işlemlerin başlatıldığını belirtmişti. Şahin, “Eğlenmeye gittiğimiz mekanda bahsi geçen şahsın sözlü ‘Çok güzel kadınsın, evli olmasan seni kaçırmazdım’ tacizine uğradım. Bu duruma eşimin şahit olmasından sonra yaşanan gerginlik bu şahsın eşime kafa atması ve eşimin burnundan kanlar gelmesiyle biz direkt hastaneye gittik. Yapılan tektikler sonucu eşimin burnunda 15 tane kırık olduğu anlaşılmıştır” ifadesini kullanmıştı.
Arda Turan ise sosyal medya hesabı Instagram’dan bir açıklama yapmış, “Üzerime atılan iftira hakkında en hafif tabiriyle tek bir kelime kullanmayı tercih ediyorum; ‘YALAN’. O gecenin başlangıcında olanlarla ilgili başka hiçbir şey söyleme ihtiyacı duymuyorum” demişti.

0/5 (0 Reviews)