SON TV

Meltem Şişli’nin iddianamesi kabul edildi! Duruşma tarihi belli oldu

Başörtülüleri aşağılayan Meltem Şişli’nin Asliye Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamesi kabul edildi. Şişli’nin ilk duruşması 17 Haziran günü İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Meltem Şişli’nin iddianamesi kabul edildi! Duruşma tarihi belli oldu

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli, İBB’de İSMEK’in kadın yöneticilerine tepki çeken sarf etmiş, bekâr kadınlar için “Bunları akşam itfaiyecilerle buluşturun. Bir gece düzenleyin, ne bu böyle herkes bekâr” ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına giden 19 İSMEK bölge yöneticisi hakaret ettiği iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında suç duyurusunda bulunmuş, Meltem Şişli hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da iddiaların ardından, Meltem Şişli’nin ifadesinin alınması için 5 müfettiş görevlendirmişti.

İFADE VERMİŞTİ

Hakaret iddialarının ardından 8 Şubat’ta görevinden istifa ettiği iddia edilen Şişli, 11 Şubat’ta Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek 1 saat ifade vermiş hakkındaki suçlamaları kabul etmemişti.

Geçtiğimiz günlerde ise Meltem Şişli’nin istifa etmediği, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimince tepkileri dindirmek için bu yönde bir açıklama yaparak halkı kandırdığı, Şişli’nin ise izne gönderildiği ve 38 bin liralık maaşını almaya devam ettiği ortaya çıkmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Meltem Şişli hakkında yürütülen soruşturma tamamlanmış, şüpheli hakkında ‘İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme’ suçundan ceza talep edilen iddianame hazırlanmıştı. İddianameyi Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım kaleme almıştı.

MAHKEME KABUL ETTİ, İLK DURUŞMA BELLİ OLDU

Meltem Şişli hakkında hazırlanan iddianame İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mahkeme ilk duruşma tarihini de belirledi. Şişli, 17 Haziran günü Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: SABAH