SON TV

Meteoroloji, tüm Türkiye’yi uyardı! Soğuk hava ve yağışlar geri geliyor…

Meteoroloji, 2 Mayıs Perşembe günü için yayımladığı hava durumu tahminlerinde 73 il için yağış uyarısında bulundu. Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinin küçük bir kısmı dışında yurt genelinin çoğunlukla gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmininde bulunan Meteoroloji, tüm bölgeler için hava durumu tahminine günlük raporunda yer verdi. Peki, Ankara İstanbul İzmir hava durumu nasıl olacak? İşte, 2 Mayıs Perşembe gününün hava durumu tahminleri ve detaylı bilgiler

Meteoroloji, tüm Türkiye’yi uyardı! Soğuk hava ve yağışlar geri geliyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika hava durumu tahmin raporlarını vatandaşların erişimine açtı. Birkaç haftadır devam eden sıcak ve güneşli havalar yurt genelinde yerini yağışlı havaya bırakıyor. Yağmur ve şiddetli rüzgar uyarısının yapıldığı raporlarda dolu riskine karşı vatandaşların tedbirli olması tavsiye edildi. Bugün de evden çıkmadan önce vatandaşlar “Bugün hava nasıl olacak?” sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. İşte başta İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Antalya gibi büyükşehirler olmak üzere 2 Mayıs 2019 Perşembe günü tarihli Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne ait hava durumu tahmin raporları ve son dakika yağmur yağışı uyarısı…

Vatandaşlar için, günlük hava durumu tahminleri daima ilgi odağı olmuştur. Mayıs ayının ikinci gününde havaların bir anda soğumasının ardından bireyler evden çıkmadan önce “Bugün hava nasıl olacak?” sorusuna yanıt arıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan hava durumu tahmin raporlarına göre yurdun neredeyse bütün kesimlerinde yağış bekleniyor.

HAVA DURUMU TAHMİNLERİ 2 MAYIS

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yurt geneli için sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), öğle saatlerinde yağışla birlikte rüzgar hızının da 40 ila 60 kilometre hıza ulaşabileceği tahminine hava durumu raporunda yer verdi. Iğdır, Van, Hakkari, Şırnak, Hatay, Adana, Osmaniye ve Mersin dışında tüm yurdun öğle saatlerinde yağışa teslim olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Tunceli, Elazığ ve Diyarbakır çevreleri ile Malatya’nın kuzey ve doğu, Batman’ın kuzey ve Bingöl’ün güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

YAĞIŞLAR HAFTA SONU ÜLKEYİ TERK EDECEK

Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, hafta sonuna kadar tüm yurtta etkili olduktan sonra Cumartesi günü öğleden sonra doğu bölgelerden ülkemizi terk etmesi bekleniyor.

Peki, Ankara İstanbul İzmir hava durumu nasıl? İşte detaylar…

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul; bugün çok bulutlu ve öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Cuma ve Cumartesi günleri ise parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara; bugün sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Cuma günü hafif olmak üzere sağanak yağışlı, Cumartesi günü ise parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR HAVA DURUMU

İzmir; bugün sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Cuma günü parçalı bulutlu, Cumartesi günü ise parçalı.