SON TV

Meteoroloji’den hafta sonu için yağış uyarısı! İstanbul 5 günlük hava durumu

Meteoroloji'den yapılan son dakika hava durumu açıklamasına göre Marmara Bölgesi'nde bugün havanın parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Peki İstanbul'da hafta sonu Hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'nin verilerine göre İstanbul ve diğer iller için 5 günlük hava durumunu haberimizde derledik. İşte 5 günlük hava durumu raporu...

Meteoroloji’den hafta sonu için yağış uyarısı! İstanbul 5 günlük hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen son dakika hava durumu raporlarına göre yurdun bazı kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Evden çıkmadan önce hava durumunu ve “Bugün hava nasıl olacak” sorusunun cevabını merak eden vatandaşlar günlük hava durumu tahminlerini araştırıyor. Isınan havaların ardından şiddetli rüzgar ve yağışlı hava ile birlikte sıcaklıklarda düşüş meydana geldi. Peki, İstanbul’da hafta sonu hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji’nin 5 günlük hava durumu tahmini…

HAVA DURUMU TAHMİNLERİ 15 MART CUMA

Meteoroloji’ye ait son hava durumu tahmin raporlarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte bugün için yapılan hava durumu uyarıları ve “Bugün hava nasıl olacak?” sorusunun yanıtı…

Hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasında Marmara’nın büyük bölümünde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken Marmara’nın güneyi ve doğusu ile Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Kayseri hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Hafta sonunda hava sıcaklıklarında artış yaşanması beklenirken Batı Karadeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Anadolu Bölgesinde yarın yağışların devam etmesi bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bazı illerde ise kar yağışının sürmesi bekleniyor. Pazar gününden itibaren ise güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nde sıcaklıkların 18-19 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.

MARMARA’DA HAVA DURUMU

Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenen bölgede, parçalı ve çok bulutlu hava bekleniyor

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenen Marmara Bölgesi’ne, parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette esecek.

Bölge genelinde hava sıcaklıkları, mevsim normalleri civarında seyredecek.

Parçalı, çok bulutlu hava beklenen bölgenin doğusu ile Tekirdağ çevrelerinde sağanak ile yer yer pus ve sis öngörülüyor.

İSTANBUL İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

YAĞIŞ UYARISI!

Türkiye genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi ve doğusu ile Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Kayseri hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların, yarın sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Muğla, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Marmara’nın batısı, İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2-4 derece azalacağı, batı kesimlerde 2-4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, gece saatlerine kadar Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batı ve güneydoğusunda kuvvetli eseceği öngörülüyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

0/5 (0 Reviews)