SON TV

Meteoroloji’den Marmara için sağanak uyarısı! 5 günlük hava durumu tahmini

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahminlerini yayınladı ve tahminlere göre birçok şehirde yağmur bekleniyor. Yağış beklenen illerde hava sıcaklıkları düşerken diğer şehirlerde mevsim normallerinde seyredecek. İşte Meteoroloji tarafından yayınlanan son hava durumu tahmini...

Meteoroloji’den Marmara için sağanak uyarısı! 5 günlük hava durumu tahmini

Hava durumu 17 Mayıs Cuma günü özellikle çalışanlar ve dışarıda plan yapanların gündemde… Günlerdir sıcak ve güneşli havanın hakim olduğu Marmara Bölgesi’nde dün akşam saatleriyle birlikte serin ve bulutlu hava etkisini göstermeye başladı. En çok merak edilenlerin başında ise “Yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabı yer alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika hava tahmin raporu yayınlandı. Peki, Bugün yağmur yağacak mı? İstanbul ve yurt geneli hava durumu nasıl? İşte 17 Mayıs Meteoroloji hava tahmin raporu….

İlkbahar birçok bölgede yağmurlarla geçiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Kütahya, Manisa, Eskişehir, Çankırı, Nevşehir, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Kayseri ile Ankara’nın kuzey çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’nın kuzey ve doğusu, Karadeniz kıyıları ile İç Ege’de sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

YAĞMUR YAĞACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Gümüşhane, Bayburt ve Erzincan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’nın kuzey ve doğusu ile Karadeniz kıyılarında sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. Yani özellikle Marmara Bölgesi’nde bugün yağmur yağacak.

Hava sıcaklıklarında ise büyük bir değişiklik yaşanmazken rüzgarlı havanın etkisiyle hissedilen sıcaklıklarda özellikle Marmara Bölgesi’nde düşüş bekleniyor.

ARALIKLI SAĞANAKLARA DİKKAT

Türkiye’nin birçok şehrinde sis, pus ve yağmur beklenirken. Hafta sonu İstanbul’da aralıklarla sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul hava durumu ile ilgili en çok merak edilenlerin başında “Bugün yağmur yağacak mı sorusunun cevabı yer alıyor. Meteoroloji tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna saat 12.00 – 18.00 arasında İstanbul il genelinde yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Öte yandan gün boyu pulu ve bulutlu havanın etkisini sürdürmesi sıcaklıkların ise 24 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ve güneyinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANAKKALE °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kütahya ile gece saatlerinde Manisa çevrelerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç Ege’de sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 26°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLİ °C, 30°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

İZMİR °C, 28°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

MANİSA °C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer paçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 34°C
Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 28°C
Az bulutlu ve açık

HATAY °C, 34°C
Az bulutlu ve açık

ISPARTA °C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri ve Yozgat çevreleri ile Ankara’nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI °C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİVAS °C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu, iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 26°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu

SİNOP °C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum, Amasya ve Tokat çevreleri ile Samsun’un iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA °C, 32°C
Parçalı az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BAYBURT °C, 28°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 23°C
Parçalı az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu ve iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 24°C
Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 26°C
Parçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, 31°C
Az bulutlu

VAN °C, 23°C
Az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 33°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 35°C
Az bulutlu ve açık

SİİRT °C, 32°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 39°C
Az bulutlu ve açık

ETİKETLER: