SON TV

Meteoroloji’den son dakika sağanak uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki 5 güne ilişkin hava durumu raporunu son dakika olarak yayınlarken, pek çok il için sağanak ve kar yağışı uyarılarında bulundu.

Meteoroloji’den son dakika sağanak uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki 5 güne ilişkin hava durumu raporunu resmi internet sitesi üzerinden son dakika olarak yayınladı. Yayınlanan raporda, pek çok il için sağanak ve kar yağışı uyarılarında bulunulurken, soğuk havaların yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini arttırarak devam edeceği belirtildi. Özellikle sabah saatlerinden itibaren evden çıkacak olan vatandaşlar ‘Bugün hava nasıl olacak?’ sorusunu gün içerisinde sıklıkla araştırıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güneydoğu kesimlerinin çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinin yağmurlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, gece saatlerinde Hakkâri çevreleri ile Van’ın güney kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Öte yandan MGM, 3 büyük kentimize de dikkat çekti. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

METEOROLOJİ UYARDI! O İLLERDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, ülkede, halen güneydoğu kesimleri üzerinde etkili olan yağışlı sisteme ilave olarak yarın sabah saatlerinden itibaren batı bölgelerden başlamak üzere Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir serin ve yağışlı havanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Pazar günü akşam saatlerine kadar yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların, genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Yağışlı havanın, cuma günü Doğu Akdeniz ile Antalya’nın doğusunda, cumartesi Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli yağışlara sebep olduktan sonra pazar günü yurdu terk edeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklıklarının, cuma günü batı bölgelerden başlayarak yağışla azalacağı, ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Ankara’da yarın akşam saatlerinden sonra hafif yağmur şeklinde başlayacak yağışların, cuma günü genellikle yağmur, cumartesi günü ise karla karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklinde olması bekleniyor.

İstanbul’da yarın öğle saatlerinden itibaren başlayacak yağmur şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Pazar günü ise İstanbul’da yağış beklenmiyor.

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı 5 günlük hava durumu raporu;