SON TV

Metro Holding’ten dev atak: Gürcistan’daki otelin hisseleri halka açıldı

İşadamı Galip Öztürk’ün sahip olduğu Metro Holding'in yurtdışındaki yatırımlarından Metro Euphoria Hotel Batumi, Gürcistan borsasında halka açıldı.

Metro Holding’ten dev atak: Gürcistan’daki otelin hisseleri halka açıldı

Borsa İstanbul’da işlem gören Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş.’nin yurtdışındaki yatırımlarından Metro Euphoria Hotel Batumi, Gürcistan borsasında halka açıldı.

GÜRCİSTAN MERKEZ BANKASI’NDAN ONAY

Edinilen bilgiye göre, Metro Holding A.Ş.’nin turizm sektöründeki önemli yatırımlarından bir tanesi olan yaklaşık 100 Milyon Dolar değerindeki turizm şirketi Metro Euphoria Hotel Batumi JSC’nin halka arzı için en önemli aşaması olan Gürcistan Merkez Bankası onayı 10 Temmuz 2020 tarihinde alındı.

Metro Holding'ten büyük adım!

KAP’A AÇIKLAMA

Konu hakkında Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. tarafından KAP’a şu açıklama yapıldı:  “Şirketimizin bağlı ortaklığı olan Metro Euphoria Hotel Batumi JSC’nin paylarının Gürcistan Borsası’nda (Georgian Stock Exchange) halka arz edilmesi için Gürcistan Merkez Bankası’na yapılan başvuru ve izahname 10.07.2020 tarihinde onaylanmıştır.”

Metro Holding'ten büyük adım!

Bilindiği gibi, Gürcistan’da yerel aracı kurum Galt&Taggart tarafından yapılacak halka arz yurtdışında gerçekleştirilecek. Bu durumun ilk Türk Şirketi halka arzı olması açısından da önem taşıyor. Metro Grubu da bu halka arz geliriyle Türkiye’de ve Gürcistan’da yeni yatırımlara kaynak yaratmış olacak.

Metro Holding'ten büyük adım!

Şirketin yönetimindeki oteller şunlar; Metro Euphoria Hotel Batumi (455 oda), Intourist Hotel Batumi (150 oda), Legend Business Hotel (109 oda), Sky Tower Batumi (101 oda), City Hotel Batumi (38 oda)