SON TV

MHP lideri Bahçeli: İdlib fokur fokur kaynayan kazana dönüşmüştür

MHP lideri Devlet Bahçeli, MYK toplantısının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli, açıklamasında ekonomideki dalgalanmalara ve İdlib'de yaşanan olaylara değindi.

MHP lideri Bahçeli: İdlib fokur fokur kaynayan kazana dönüşmüştür

MYK toplantısının ardından MHP lideri Devlet Bahçeli’den yazılı bir açıklama geldi. Bahçeli açıklamasında, “Karşı karşıya olduğumuz tablo alarm ve kaygı vericidir. Ekonominin normale dönmesi, denge ve istikrara kavuşması, siyasi temkin ve tedbir, milli dayanışma ve uyanışla muhakkak sağlanacaktır.” dedi. İdlib’de yaşananlara da değinen Bahçeli, “İdlib; fokur fokur kaynayan kazana, fitili ateşlenmek üzere olan dinamite dönüşmüştür. İdlib’e yönelik operasyonların Türkiye’nin milli bekasını tehlikeli bir biçimde yıpratacağı açıktır” ifadelerini kullandı.

MHP’DE GÖREV DAĞILIMI

MHP’de kritik MYK sona erdi. MYK’nın ardından görev dağılımları yapıldı. İsmail Faruk Aksu ve Hidayet Vahapoğlu genel başkan yardımcısı, Kadir Şekerci genel sekreter yardımcısı oldu.

İDLİB

Genel Başkan Devlet Bahçeli toplantının ardından yazılı bir açıklamada bulundu. Bahçeli, İdlib’de yaşanan sürece değindi, “İdlib; fokur fokur kaynayan kazana, fitili ateşlenmek üzere olan dinamite dönüşmüştür. İdlib’e yönelik operasyonların Türkiye’nin milli bekasını tehlikeli bir biçimde yıpratacağı açıktır” dedi.

EKONOMİK İSTİKRAR

“Türkiye’nin kaybettiği ortamda haksız kazanç peşine düşenler, kar hevesine kapılanlar damgalı işbirlikçilerdir, yeri yurdu olmayan vatansızlardır. Ekonominin normale dönmesi, denge ve istikrara kavuşması, siyasi temkin ve tedbir, milli dayanışma ve uyanışla muhakkak sağlanacaktır. Hiç kimse kriz çığırtkanlığı, kaos şakşakçılığı yapmamalıdır. İdlib; fokur fokur kaynayan kazana, fitili ateşlenmek üzere olan dinamite dönüşmüştür.  İdlib’e yönelik operasyonların Türkiye’nin milli bekasını tehlikeli bir biçimde yıpratacağı açıktır” dedi.