SON TV

MHP’de İstanbul adaylığı için konuşulan Dalan’dan ilk açıklama

MHP kaynakları, Bedrettin Dalan'ın İstanbul adayı olarak düşünüldüğünü söyledi. Dalan'dan, "Siyasetle işim bitmiştir, aday olmayacağım." şeklinde cevap geldi.

MHP’de İstanbul adaylığı için konuşulan Dalan’dan ilk açıklama

MHP kaynakları, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Bedrettin Dalan’ı düşündüklerini aktardı. MHP lideri Bahçeli İstanbul adayı konusunda, “İstanbul’da da bir süprizimiz olabilir. Beklemek lazım” demişti. Konuya ilişkin açıklama yapan Dalan, “Şu an siyasete girmeyi düşünmüyorum. Siyaset benim için bitmiştir. Tekrar aday olmayacağım” dedi.

“ADAY OLARAK DALAN’I DÜŞÜNÜYORUZ”

MHP kaynakları, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Bedrettin Dalan’ı düşündüklerini aktardı.

BEDRETTİN DALAN: SİYASET BENİM İÇİN BİTMİŞTİR

Konuya ilişkin Bedrettin Dalan’dan açıklama geldi. Dalan, “Şu an siyasete girmeyi düşünmüyorum. Siyaset benim için bitmiştir. Tekrar aday olmayacağım” dedi.

BEDRETTİN DALAN, ERDOĞAN’IN İBB BAŞKANI OLDUĞU SEÇİMDE ADAY OLMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Mart 1994’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu seçimde Bedrettin Dalan, Doğru Yol Partisinden aday olmuştu. Erdoğan’ın 973 bin 704 oy ile belediye başkanı olduğu seçimde Bedrettin Dalan 597 bin 461 oy topladı.

BEDRETTİN DALAN KİMDİR?

Bedrettin Dalan 18 Temmuz 1941, Bayburt doğumlu Türk mühendis, siyasetçi ve 1984-1989 arasında İstanbul’un ilk Büyükşehir Belediye Başkanı, İstek Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi’nin kurucusu.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: