SON TV

MHP’de İstanbul için sürpriz isim!

MHP'de İstanbul için Bedrettin Dalan iddiası! MHP kaynakları, Bedrettin Dalan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olarak düşünüldüğünü açıkladı. Peki Bedrettin Dalan kimdir? MHP'nin İstanbul adayı Bedrettin Dalan mı oluyor?  

MHP’de İstanbul için sürpriz isim!

MHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sürpriz bir isim ortaya atıldı.

Ntv’nin aktardığı habere göre; Parti kaynakları Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Bedrettin Dalan isminin düşünüldüğünü kaydetti.

Anavatan Partisi’nin kurucu üyeleri arasında yer alan Bedrettin Dalan, 1984-1989 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmıştı.

Devlet Bahçeli’de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Bu adayların içerisinde İstanbul’da da bir sürprizimiz olabilir. Onun için ileri günleri beklemek lazımdır” ifadelerini kullanmıştı.

Bedretiin Dalan kimdir?

Bedrettin Dalan, 1941 yılında Bayburtlu bir ailenin çocuğu olarak Bayburt’ta doğdu. İlk öğrenimini Germencik’te, orta ve lise öğrenimini Aydın Lisesi’ nde tamamladı.İTÜ Maçka Fakültesi’nden elektrik mühendisi olarak mezun oldu. İş yaşamına TCDD’de başlayan Dalan, daha sonra özel sektörde çalıştı.

BEDRETTİN DALAN’DAN AÇIKLAMA

Bedrettin Dalan, A Haber’e yaptığı açıklamada, “Böyle bir teklif almadım. Şuan siyasete girmeyi düşünmüyorum” demişti.

DAHA ÖNCE İSTANBUL’U YÖNETTİ

Bedrettin Dalan, kurucu üyelerinden olduğu Anavatan Partisi’nden 1984 yılındaki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. Bedrettin Dalan 1989’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kenti yönetmişti.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: