SON TV

MHP’den yargı dünyasını şok eden ayrılık

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Üyeliğinden istifa etmesiyle yargı dünyasını şok eden Hamit Kocabey, MHP Genel Başkanı Hukuk Danışmanlığı görevinden de istifa ettiğini duyurarak yargı teşkilatında ikinci bir şok oluşturdu. Kocabey, kronik sağlık sorunları ve tedavi süreci nedeniyle MHP’deki görevinden ayrıldığını duyurdu.

MHP’den yargı dünyasını şok eden ayrılık

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire üyesi Hamit Kocabey, 14 Ekim 2021’de Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğinden istifa etmiş, Kocabey’in bu istifası yargı teşkilatında şok etkisine neden olmuştu. Kocabey, istifasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile olan fotoğrafını paylaşmış ve istifa kararını Bahçeli ile yaptığı istişare sonunda aldığını söylemişti.
Kocabey’in istifa nedenine ilişkin birçok iddiada bulunulmuş hatta hakkında algı operasyonları yapılmış olsa da bu iddialara en güzel cevap Kocabey’in MHP Genel Başkanı Hukuk Danışmanı olarak atanması olmuştu.
Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan MHP Genel Başkanı Hukuk Danışmanı Kocabey, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Kocabey, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
“Değerli dostlar; uzun bir süre kamu hizmeti ve siyaset ile iştigal ettik, sağlığımızı ikinci plana attık, kronik sağlık sorunları ve tedavi süreci nedeniyle MHP’deki görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Saygılarımla…”