SON TV

Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanlar Azerbaycan’a gitti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile Azerbaycan’a gitti. Bakan Akar ve Komutanlar yarın icra edilecek olan Türkiye-Azerbaycan Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününe katılacak.

Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanlar Azerbaycan’a gitti

Milli Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet KomutanlarıYLA birlikte Azerbaycan’a gitti.

TATBİKATI GÖZLEMLEYECEKLER

Türkiye-Azerbaycan Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı’nı takip edecek olan Bakan Akar ve komutanlar ayrıca, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından da kabul edilecek.

Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi’ni, Bakü’de Azerbaycan Savunma Bakanı Org. Zakir Hasanov ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Ramiz Tahirov karşıladı.

Azerbaycan’da 29 Temmuz tarihinde başlayan ve Tür-Az Kartalı adı verilen tatbikat, planlandığı şekilde başarıyla sürdürülüyor. Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı’nda yarın seçkin gözlemci günü icra edilecek. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, geniş çaplı taktik tatbikatlara özel kuvvet birimlerinin de dahil edildiğini açıklamıştı.