SON TV

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Yunanistan’a gözdağı!

Milli Savunma Bakanı Akar, yaptığı açıklamada, "Kıbrıs'ta, Ege'de ve Doğu Akdeniz'de, Türkiye'ye rağmen atılacak hiçbir adıma ve oldubittiye asla müsaade edilmeyecektir" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Yunanistan’a gözdağı!

Doğu Akdeniz’de petrol arama çalışmalarına başlayan Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisini, geçtiğimiz günlerde Yunanistan’a ait fırkateyn, tarafından taciz edilmiş, bu taciz Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı unsurlar tarafından engellenmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kıbrıs’ta, Ege’de ve Doğu Akdeniz’de, Türkiye’ye rağmen atılacak hiçbir adıma ve oldubittiye asla müsaade edilmeyecektir” dedi.

KKTC’NİN YER ALMADIĞI BİR PROJENİN YAŞAMA ŞANSI YOK

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Polatlı’daki Ateş Serbest 2018 Tatbikatına katıldı. Akar, burada yaptığı konuşmada, “Kıbrıs’ta, Ege’de ve Doğu Akdeniz’de, Türkiye’ye rağmen atılacak hiçbir adıma ve oldubittiye asla müsaade edilmeyecektir. Ege ve Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’nin yer almadığı bir projenin yaşama şansı olmadığını herkes bilmeli, provokasyondan kaçınmalıdır.” dedi.

YURT İÇİNDEKİ TERÖRLE MÜCADELE OPERASYONLARI

Son iki ayda yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarda elebaşları da dahil yaklaşık 450 terörist etkisiz hale getirildiğini ifade eden Akar, “Bundan sonra da her taşın altına bakılacak, her mağaraya girilecek, teröristler bulunup mutlaka etkisiz hale getirilecek.” diye konuştu.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: