SON TV

Milli Savunma Bakanlığı 2019 personel alımı sonuçlandı mı? MSB 2019 Uzman Erbaş personel alımı ne zaman başlayacak?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) personel alımı başvuru sonuçları için geri sayım başladı. Yeni MSB memuru, uzman erbaş başvuru ilanları ve şartları yakından takip ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından personel alımıyla ilgili son gelişmeleri ve açıklamaları resmi internet adresi personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. İşte Milli Savunma Bakanlığı (MSB) uzman erbaş ve personel alımı başvuru sonuçları ile ilgili yapılan son açıklama ve MSB personel temini ekranına dair detaylar...

Milli Savunma Bakanlığı 2019 personel alımı sonuçlandı mı? MSB 2019 Uzman Erbaş personel alımı ne zaman başlayacak?

MSB personeli olmak için geçtiğimiz aylarda başvuranlar şimdi sonuçları bekliyorlar bunun yanında MSB personeli olmak için de başvuru yapmak isteyenler yeni başvuruların ne zaman olacağını merak ediyor. MSB personel alımı için birçok soru merak ediliyor. İşte MSB personel temini ekranına dair detaylar…

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 yılı memur alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Yakın zamanda MSB memur alımı gerçekleşti başvuru yapan adaylar tarafından sonuçlar heyecanla bekleniyor. Aynı zamanda MSB memur kadrolarında yeni alımlar yakından takip ediliyor. Personel temin resmi internet sayfası üzerinden başvuru yapan adaylar şimdi sonuçların MSB tarafından açıklanması bekleniyor.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere alınacak 523 sözleşmeli personel için başvurular 21 Aralık’ta tamamlandı. Gözler şimdi değerlendirmenin tamamlanacağı ve sonuçların MSB tarafından açıklanacağı tarihe çevrildi.

MSB PERSONEL TEMİN BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU HAKKINDA TÜM DETAYLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Not: Yoğunluk nedeniyle sayfalar bazen hata verebilir. Bu nedenle tekrar deneyiniz.

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı başvuruları alındı, şimdi sıra sonuçlarda. MSB personel alımı başvuru sonuçları günlerdir bekleniyor. MSB personel alımı kapsamında; endüstri mühendisi, çevre mühendisi, elektronik mühendisi, fizik mühendisi, makine mühendisi, bilgisayar mühendisi ve birkaç mühendislik branşında daha bakanlık bünyesine alımlar yapılacak.

MSB personel alımı başvuru süreci kasım ayında son buldu. MSB personel alımı sonuçlarının ocak ayının üçüncü haftası içinde açıklanması bekleniyordu fakat sonuçlar henüz duyurulmuş değil. Söz konusu istihdam için başvuru sonuçları, genel ağ adreslerinden yapılacak.

MSB PERSONEL ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN?

MSB personel alımı sonuçları için resmi bir açıklama bulunmasa da başvuru sonuçlarının bugünlerde açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

MSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlgili ilan kılavuzunda aktarılan bilgiler ışığında; T.C vatandaşı ve erkek olmak, Uzman onbaşı adayları için ilköğretim/ortaokul, Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu olmak, askerliğini yapmış olanlar için, askerlik hizmetinin üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak (28 Ocak 2014 ve sonrasında terhis olanlar), 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak, daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki görevinden ayrılmamış olmak, terör örgütleriyle ismi anılmamış herhangi bir eylem faaliyeti içerisinde yer almamış olmak, herhangi bir suçtan dolayı (taksirli suçlar hariç) ceza almamış olmak, askerliğe elverişli değildir uyarısıyla terhis edilmemiş olmak, boy ve kilo oranları değer tablosu içerisinde yer almak, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak şeklinde şartlar aranmaktadır. Bu şartlarla alakalı daha detaylı ve önemli bilgiler ilan kılavuzunda yer almaktadır. Adayların mutlaka ilan kılavuzunu incelemeleri gerekmektedir.