SON TV

Milyonlarca emekliye ikramiye müjdesi! Emekliye bin 102 TL ikramiye ödenecek

Milyonlarca emeklinin araştırdığı konuların birisi de bayram ikramiyeleri olarak öne çıkıyor. Bin liralık bayram ikramiyesi için Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), 'Artış emekli aylıklarına endekslensin' dedi. Talep hayata geçerse ikramiye 6 ayda bir yükselecek, Mayıs'ta bin 102 lira ödenecek. Peki, bu talep neticesinde emekli maaşı artışı ne kadar olacak? Emekliler verilecek kararı beklerken, konuya yönelik sorgulamaları da arttırdı. İşte, emeklinin beklediği müjdeye yönelik o detaylar...

Milyonlarca emekliye ikramiye müjdesi! Emekliye bin 102 TL ikramiye ödenecek

Geçtiğimiz yıl bayram ikramiyesi hakkında kavuşan 12.3 milyon emekli, konuya yönelik sorgulamalarını arama motorları üzerinden gerçekleştiriyor. ‘Emekliye bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?’ sorusu en çok cevabı merak edilenler arasında öne çıkarken olası güncelleme durumu da bir hayli merak ediliyor. Peki, emekli ikramiyesi artacak mı? İşte detaylar…

Geçtiğimiz yıl 2 bin lira ikramiye alan emekliler, bu yıl da Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde biner lira ödeme alacak.

Ramazan Bayramı ikramiyesinin 27-31 Mayıs arasında, Kurban Bayramı ödemesinin de 5-9 Ağustos’ta verilmesi beklenirken, emekliler tutarda artış beklentisi taşıyor.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), “İkramiyeler, emekli aylıkları artışına endekslenerek güncellensin” talebini gündeme taşıdı.

Bu talep hayata geçerse ikramiye tutarları 6 ayda bir zamlanacak.

Ocak ve Temmuz aylarında ikramiye tutarları güncellenecek.

NASIL ARTACAK?

Ocak’ta SSK ve Bağ- Kur emeklilerine bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı olan yüzde 10.19, memur emeklilerine ise toplu sözleşme artışı + fark olarak yüzde 10.73 zam yansıtılmıştı.

İkramiye artışı SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarındaki artışa endekslenirse, ödemeler 101,9 lira artacak.

Emeklinin ikramiyesi bin liradan bin 101 lira 90 kuruşa yükselecek. Temmuz’da bu tutar da değişecek.

Emekliler şimdi verilecek kararı bekliyor.

Takvim

ETİKETLER: