SON TV

Mısır piramitlerini uzaylılar inşa etti diyen Musk’a Mısır’dan davet

Piramitleri uzaylıların istila ettiğini iddia eden Elon Musk, Mısırlı bakan tarafından Mısır'a davet edildi.

Mısır piramitlerini uzaylılar inşa etti diyen Musk’a Mısır’dan davet

M.Ö. yaklaşık 2500’lü yıllarda inşa edildikleri düşünülen Mısır piramitleri, üst üste konulan ve tanesi birkaç tonu bulan milyonlarca taş parçasından oluşuyor.

Piramitlerin böyle zorlu ve karmaşık bir yapıda olması, uzun yıllardır nasıl inşa edildiğine ilişkin birçok iddianın ortaya atılmasına sebep oldu. İddialardan biri ise piramitlerin uzaylılarca inşa edildiğine ilişkindi.

“PİRAMİTLERİ UZAYLILAR İNŞA ETTİ”

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı ilgi çekici paylaşımlara bir yenisini daha ekleyen Elon Musk, Mısır piramitlerinin uzaylılar tarafından inşa edildiğini belirtmişti.

MISIRLI BAKANDAN MUSK’A ÇAĞRI: GEL GÖR

Mısır’ın Yatırım ve Uluslararası İş Birliği Bakanı Rania Al-Mashat, Twitter hesabından Elon Musk’a yanıt verdi.

Al-Mashat yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Çalışmalarınızı hayranlıkta takip etmekle birlikte, sizi ve tüm SpaceX ekibini piramitlerin nasıl inşa edildiğini incelemek için Mısır’a davet ediyorum. Piramitleri inşa edenlerin mezarlarına göz atmanızı da öneriyorum.”

Twitter üzerinden Elon Musk’a yanıt verenler arasında piramitleri inşa edenlerin mezarlarını keşfetmekle görevli olan Mısırlı arkeolog Zahi Hawass da yer alıyor. Hawass, Musk’ın iddiasının tamamen hayal ürünü olduğunu ve piramitleri inşa edenlerin mezarlarını bizzat kendisinin bulduğunu söyledi.