SON TV

Muğla Gazetesi’nden alkışlanacak hareket: Sokağa çıkamayan yaşlılara gazete servisi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile bazı kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı gelmesiyle Muğla Gazetesi ‘Evde Kal, Gazete Oku’ sloganıyla vatandaşların evine gazete götürdü.

Muğla Gazetesi’nden alkışlanacak hareket: Sokağa çıkamayan yaşlılara gazete servisi

Tüm dünyada yayılan ve Türkiye’de de etkili olan Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın Valiliklere gönderdiği ek genelge kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş ve üzeri ile bazı kronik rahatsızlığı olan vatandaşların evde kalması için bir farkındalık uygulaması da Menteşe’de yayın hayatını sürdüren Muğla Gazetesi’nden geldi.

‘EVDE KAL, GAZETE OKU’

Muğla Gazetesi sokağa çıkma yasağı kapsamında ‘Evde Kal, Gazete Oku’ sloganıyla vatandaşların evine gazete götürdü.
Mahalle mahalle yaşlıların ikametine gazete götüren Muğla Gazetesi çalışanları, “Siz habersiz kalmayın diye biz dışarıdayız. Siz evde kalın” diyerek vatandaşları evde kalmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Risk grubu olan 65 yaş ve üstü vatandaşların evde kalmaları gerektiğine dikkat çeken Muğla Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Elvan Göçer, “Türkiye’de görülen Corona virüs vaka sayıları gün geçtikçe kötü bir hal alıyor. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın evden çıkmamaları konusunda elimizden geleni yapacağız. Bizde bu kapsamda Muğla Gazetesi olarak ‘evde kal gazete oku’ sloganıyla yaşlılarımızın evine kadar okumaları için gazete götürdük. Yeter ki evde kalsınlar. Hem kendileri için hem de sevdikleri açısından bu durumun ciddiyetini kavramaları gerekiyor. Yaşlı insanlar ellerine gazete alıp okumayı severler. Yerel gündemden geri kalmalarını istemiyoruz. Onlar habersiz kalmasın diye biz sokakta canla başla her şeyden haberdar olmaları için çalışıyoruz. Sokağa çıkma yasağı geçene kadar elimizden geleni yapacağız. Umarım bu salgını en az kayıpla en kısa sürede atlatırız” dedi.