SON TV

Muğla Valisi çocukları bayramda yalnız bırakmadı

Muğla Valisi Esengül Civelek, TBMM'nin kuruluşunun 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukları evlerinde ziyaret etti. Vali, 23 Nisan akşamı saat 21.00’de bütün vatandaşları da evlerinden İstiklal Marşı okumaya davet etti.

Muğla Valisi çocukları bayramda yalnız bırakmadı

Kovid-19 salgınına karşı alınan sağlık tedbirleri çerçevesinde Muğla Valisi Esengül Civelek, Menteşe İlçesi Ortaköy Mahallesi’nde yaşayan Teknoloji Kültür Koleji öğrencisi Baran Zeybek ile Menteşe İlçesi Düğerek Mahallesi’nde yaşayan Sude Nur Dere’yi evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

VALİ MAHALLELERDEKİ ÇOCUKLARI ZİYARET ETTİ

Ziyaret ettiği mahallelerde çocuklar tarafından coşkuyla karşılanan Vali Civelek, sosyal mesafeyi gözeterek, çocukların bayramlarını kutladı, hediyeler verdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş 100. yıldönümü ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Vali Civelek, “23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve ilk meclisteki tüm milletvekilleri olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyorum” dedi.

SAAT 21.00’DE EVLERİNDEN İSTİKLAL MARŞI OKUNMASINA DAVET ETTİ

23 Nisan kutlama programı çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 100. yıl 23 Nisan Çocuk Bayramı Otobüsü en güzel çocuk şarkılarıyla çocukların balkonlardan bayram coşkularına gün boyu eşlik edeceğini ifade eden Vali Civelek, 23 Nisan akşamı saat 21.00’de bütün vatandaşları da evlerinden İstiklal Marşı okumaya davet etti.