SON TV

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu görüşmesi sonrası açıklama

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan ve parti içinde genel başkanlık iddiasını sürdüren Muharrem İnce ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesi 40 dakika sürdü.. Muharrem İnce görüşme sonrası açıklama yaptı.

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu görüşmesi sonrası açıklama

Muharrem İnce, son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını parti üyelerinin belirlemesi gerektiğini söylemişti. İnce ancak bu şartla İstanbul’a aday olabileceğini vurgulamıştı.

Muharrem İnce görüşmeden sonra şunları söyledi:

“Bu yerel seçimlerde birlikte çalışacağız, başarılı olabilmek için var gücümüzle çalışacağımızı anlattım. 89’da yaptığımız gibi örgütü dikkate almamız gerektiğini aktardım. 89’da ne yapmıştık. Sayın Nurettin Sözen İstanbul’da tek adaydı. Tek aday olmasına rağmen ön seçime girmişti. Tek kişi olarak sandıktan çıkınca seçimi de almıştı. Bunun doğru olacağını kendisine anlattım.

51 günde 13 vilayete gidemedik. şimdiden sadık koyalım. üyelerimiz karar versin kimin aday olacağına. örgütü harekete geçirsek başarılı oluruz. Bunları sayın genel başkana aktardım.illerden tekrar görüş istediklerini söyledi sayın genel başkan. Muharrem ince kendine koltuk derinde değil, Türkiye derdindeyim. Sandık olmazda gel aday ol derlerse asla aday değilim. Eğilim yoklaması olursa İstanbul’da yarışa gireceğim.

Örgütün belirlediği aday miting yapabilmeli. Onun için acele etmemiz gerektiğini düşünüyorum örgütün gücünü arkasına alacak belediye başkan adaylarının başarılı olacağını düşünüyorum.”

Hürriyet

0/5 (0 Reviews)