SON TV

Müjdenin açıklanacağı günden bile rahatsızlar

Muhalif medya, müjdeyi de hazmetmekte zorlandı. Henüz açıklanmamış olan müjdeyle ilgili eleştiriler havada uçuşuyor. Kimisi doğalgazın nasıl çıkacağını eleştirirken kimisi de müjdenin açıklanacağı günün neden cuma olduğunu sorguluyor.

Müjdenin açıklanacağı günden bile rahatsızlar

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Karadeniz’de gerçekleştirdiği enerji kaynağı aama çalışmalarından güzel haberler geldi. Ancak muhalif kesim bunu da beğenmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün 15.00’te açıklayacağı müjdenin Karadeniz’de doğalgaz bulunduğuna yönelik olması bekleniyor. Ülke bu ihtimal üzerine yoğunlaşırken sevinenler kadar gerilenler de var.

NE MÜJDEYİ NE DE GÜNÜNÜ BEĞENİYORLAR

CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü adlı programın da gündemi bugün açıklanacak olan müjdeydi. Programın konukları arasında yer alan gazeteci Şaban Sevinç, müjdenin Cuma günü yapılmasını anlamadığı belirterek “Neden Cuma kardeşim. Allah’ın günü mü bitti. Benim Cuma takıntım yok, asıl bu takıntı iktidarda var. Ayasofya açılıyor Cuma günü.. Nedir bu Cuma takıntısı.” dedi.

Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zafer Şahin’in gazeteci Zafer Şahin, “Türkiye’nin kaderini değiştirecek, ülke insanının refahını artıracak bir müjdeden bahsediyoruz, siz takıldınız Cuma’ya” demesi üzerine ise Sevinç, bu kez de “Hepimiz Müslümanız, bu ülkede Atatürk’ün sayesinde beş vakit namaz kılınıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Müjdeyi eleştirme yarışında Nevşin Mengü de vardı. Geçtiğimiz yıllarda kardeşinin polis tarafından kaçırıldığını yalanını söyleyerek gündem olan Mengü, “Gaz bulunmuş diyorlar… Burada mesele, gazın ne kadar derinde bulunduğu, ne kadar kolay çıkarılacağı… İşin astarı yüzünden pahalı geliyorsa bir anlamı kalmıyor. Yani çıkarma maliyetinin az olması lazım ki bir işe yarasın.” ifadelerini kullandı.