SON TV

Mülki İdare kararnamesinde flaş kulisler

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan vali yardımcıları ve kaymakamlara ilişkin kararnamenin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. SONTV, kararnameyle ilgili flaş kulislere ulaştı.

Mülki İdare kararnamesinde flaş kulisler

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan vali yardımcıları ve kaymakamlara ilişkin kararname çalışmaları tamamlandı. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan taslak üzerinde Cumhurbaşkanlığı birimlerince değerlendirme yapılan kararnamenin önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor.

40 MÜLKİ İDARİ AMİRİ DAHA İHRAÇ EDİLDİ
Hazırlanan kararname ile FETÖ’nün mülki idare amirlerine yönelik yapılan operasyonlarda ihraç edilen vali yardımcısı ve kaymakamların yerlerine atama yapılacağı öğrenildi. Söz konusu kararname öncesinde 40 mülki idari amiri daha ihraç edildiği öğrenildi.

KARARNAMEDEN FLAŞ KULİSLER

Yayımlanacak kararnameyle İstanbul Vali yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit’in Kadıköy kaymakamı olarak atacağı kulislere yansıdı.

İSTANBUL VALİ YARDIMCISI MEHMET ALİ ÖZYİĞİT

Öte yandan Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan’ın Gebze Kaymakamlığına atanmasının beklendiği öğrenildi.

DR.MUSTAFA ÖZARSLAN

Kararname kapsamında Üsküdar Kaymakamının ise değişmeyeceği konuşuluyor. Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in yerinde kalacağı kulislerde konuşulan bilgiler arasında.

MURAT SEFA DEMİRYÜREK

Geçici görevle Büyükçekmece Kaymakamlığına atanan Ali İkram Tuna’nın ise kararnameyle Büyükçekmece İlçe Kaymakamı olarak atamasının yapılacağı öğrenildi.

GAZİOSMANPAŞA KAYMAKAMI DEĞİŞİYOR

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in de
Gaziosmanpaşa Kaymakamı olarak atanacağı kulislerde konuşuluyor.

KAĞITHANE KAYMAKAMLIĞI’NA FLAŞ İSİM

Kararname kapsamında Gaziantep Şahinbey kaymakamı Tahir Şahin’in ise Kağıthane Kaymakamı olarak atanması bekleniyor.