SON TV

Numan Kurtulmuş açıkladı: Ankara ve İstanbul adayımızı belirledik

Son dakika! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Kurtulmuş, "İstanbul Ankara gibi birçok büyükşehirde adayın kim olacağı belli oldu ancak siyasi etik gereği bunu şimdi söylemek doğru olmaz." dedi.

Numan Kurtulmuş açıkladı: Ankara ve İstanbul adayımızı belirledik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Kurtulmuş, “İstanbul Ankara gibi birçok büyükşehirde adayın kim olacağı belli oldu ancak siyasi etik gereği bunu şimdi söylemek doğru olmaz. Ne zaman açıklanacağı genel başkanımızın takdiri.” dedi.

TRT Haber’de açıklamalar yapan kurtulmuş şunları söyledi:

“İSTANBUL VE ANKARA ADAYI BELLİ OLDU”

İstanbul Ankara gibi birçok büyükşehirde adayın kim olacağı belli oldu ancak siyasi etik gereği bunu şimdi söylemek doğru olmaz. Ne zaman açıklanacağı genel başkanımızın takdiri.

“YEREL SEÇİMDE İTTİFAKLAR OLABİLİR”

İttifak konusuna da değinen Kurtulmuş, “Yerel seçimde çeşitli ittifaklar olabilir” diye konuştu.

KAŞIKÇI CİNAYETİ

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili, şunları söyledi: “Türkiye son derece başarılı bir süreç yürüttü. Diplomasi, medya ayağı ve hukuk süreci ile yargılama. Kısa süre içerisinde Suudi yetkililerin en üst düzeyden ‘evet bu cinayeti bizim adamlarımız işledi’ demesini sağladı. Türkiye bunu bir siyasi mesele olarak görmedi. Uluslararası alanda da üstünün örtülmeyeceği şeklinde çalıştık.

“ABD’NİN EMRİ KİMİN VERDİĞİNİ BİLMEMESİ MÜMKÜN DEĞİL”

Faili de belli, ABD bu olayı görmezden gelme gibi bir olayı var. ‘Ya ne oluyor, göz göre göre bir adam asit kazanlarında yok edildi’ diye sıkıştırıyorlar. CIA gibi bırakın emrin kimin tarafından verildiğini, Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda dolaşan kedinin tüylerinin rengini bile bilen bir örgüt. Bu emri kimin verdiğini ABD’nin bilmemesi mümkün değil.

0/5 (0 Reviews)