SON TV

Nusret’in pırlantalı et paylaşımı olay oldu!

Dünyaca ünlü restoranın sahibi Nusret Gökçe Instagram üzerinden paylaştığı pırlantalı fotoğrafla olay oldu.

Nusret’in pırlantalı et paylaşımı olay oldu!

Dünyaca ünlü restoranın sahibi Nusret GökçeDünyaca ünlü restoranın sahibi Nusret Gökçe, sosyal medya hesabı Instagram üzerinden günde onlarca fotoğraf ve video paylaşan aktif ünlülerden… Nusret bu kez sosyal medya üzerinden paylaştığı fotoğrafla olay oldu. Etin üzerine pırlanta koyan Nusret ‘Evet dedi’ yazarak hayranlarını şaşırttı.

Büyük bir parça etin üzerine kocaman bir pırlanta yüzük yerleştiren Nusret’e en çok sorulan sorulardan biri ‘Sen mi evlenme teklifi etti, kime?’ oldu. Nusret bu konuya bir açıklama yapmazken paylaştım kısa sürede yüz binlerce beğeni aldı. Çok sayıda yabancı hayranı da bulunan Nusret bilindiği gibi yaptığı etler ve çektiği videolarla kısa sürede dünya çapında üne kavuştu.

Nusret küçüklükten bu yana kasapta çalışıyordu, bunu her fırsatta dile getiren Nusret’in başarısı dünyanın dilinde… Eti tuzlama hareketiyle ünlenen Nusret, son zamanlarda attığı her fotoğraf ve video ile milyonlarca beğeni alıyor. Nusret’in şu anda Instagram üzerinde 23 milyona yakın hayranı bulunuyor.

NUSRET GÖKÇE KİMDİR?

1983 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Nusret Gökçe, maden işçisi bir babanın 5 evladından birisidir. Henüz iki yaşındayken ailesiyle birlikte Erzurum’dan Darıca’ya göç eden Nusret, maddi sebepler dolayısıyla Darıca Faik Şahenk Ortaokulu’nu altıncı sınıfta bırakmak zorunda kalmıştır.

Meslek hayatına Bostancı’daki kasaplar çarşısında başlayan Nusret, uzun bir süre kasp çıraklığı yapmıştır. Büyük bir kasap dükkanında 10 ustayla aynı anda çalışan Nusret, günde 18 saat aktif olarak çalışmıştır. Et doğramadaki profesyonelliğini dar zamanda çok iş yapma konusuna borçlu olan Nusret, ilk olarak 2007 yılında İstinye Park’ta açılan kasap-restoran konseptinde çalışmaya başlamıştır. Bu deneyimin ardından Dünya üzerindeki diğer restoran konseptlerini görmek isteyen genç girişimci, Arjantin’e doğru yola çıkmıştır.

Cebindeki son parası ve kredi kartından çektiği 7 bin TL ile gittiği Arjantin’de kasapları ve restoranları gezen Nusret, sektör hakkında fikir edinmeyi başarmıştır.

Türkiye’ye döndüğünde aynı işyerinde çalışmaya devam eden Nusret, bu deneyimleri işine aktarmayı başarmıştır. ‘Lokum’, ‘Ceviz’, ‘Kafes’ gibi ğişmiş et türlerini ilk kez kendisinin yaptığını iddia eden dünyaca ünlü restoran sahibi, bu kez yeni deneyimler için Amerika’ya gitmeyi kafasına koymuştur. Zor şartlar altında aldığı üç aylık Amerika vizesinin ardından New York’un en bilindik dört restoranında para almadan çalışmış ve yaptığı mönü New York Times’da yayınlanmıştır.

Türkiye’ye yeniden döndüğünde bu kez işsiz olan Nusret, kendi iş yerini açmak için çabalarına başlamıştır. Kendisine eski bir arkadaşı olan Mithat Erdem’i melek yatırımcı olarak seçen genç girişimci, arkadaşıyla beraber ilk restoranın temelini atmıştır. Arkadaşından aldığı parayı 5-6 ay içerisinde geri ödeyen Nusret, borcunu ödedikten sonra yoluna bir süre tek devam etmiştir.

2009 yılına kadar tek olarak devam ettiği işletmesine, 2012 yılı itibariyle Doğuş Grubu ortak olmuştur. Eskiden 1800 TL maaşla çalıştığını, şu an ise 400 çalışan istihdam ettiğini belirten Nusret, yaptığı etleri yemek için yurtdışından özel jetleriyle müşterilerinin geldiğini ve bunun kendisi için büyük bir mutluk olduğunu ifade ediyor.