SON TV

O Cami inşaatında 1 yıldır hırsızlık olayı olmamış

Ankara'da bir derneğin yapımını üstlendiği cami inşaatında sık sık hırsızlık yaşandığını fark eden dernek başkanı ve arkadaşları, geceleri ateş yakarak nöbet tuttuğu yönünde çıkan haber üzerine Ankara Emniyeti olayın gerçeği yansıtmadığını ortaya çıkardı. Cami inşaatında 1 yıldır herhangi bir hırsızlık olayının olmadığını, senet ile alınan inşaat malzemelerine zarar gelememesi için nöbet tuttukları ortaya çıktı.

O Cami inşaatında 1 yıldır hırsızlık olayı olmamış

Ankara Altındağ ilçesi Kazımkarabekir Caddesi’nde bir caminin yapımını üstlenen Yeni Sanayi Çarşısı Kazıkiçi Bostanları Camii Yaptırma ve Onarma Derneğinin üyeleri, geceleri inşaat önünde ateş yakarak sabaha kadar hırsılara karşı nöbet tuttukları yönünde çıkan haberin doğru olmadığı ortaya çıktı. Dernek Başkanı Osman Araç ile arkadaşı Şaban Bektaş ve bazı üyelerin asılsız beyanlarını Ankara Emniyeti ortaya çıkardı. Ankara Emniyet Müdürlüğü kayıtlarına göre, cami inşaatında 1 yıldır herhangi bir hırsızlık olayının yaşanmadığı belirtildi.

1 YILDIR HIRSIZLIK YAŞANMAMIŞ

Alınan bilgiye göre, habere konu inşaat alanında yaşanan hırsızlık olaylarıyla ilgili Anafartalar Şehit Kamil Arslan Polis Merkezi Amirliği’ne 26 Mart 2019 ve 25 Mayıs 2020 tarihli iki müracaat olduğu öğrenildi. Dernek görevlileriyle Emniyet yetkililerinin 28 Haziran’da yaptığı görüşmede son bir yılda herhangi bir hırsızlık olayının gerçekleşmediğini belirttikleri, bir iş yerinden senet karşılığı alınan inşaat malzemelerinin çalınmasını önlemek için nöbet tuttuklarını beyan ettikleri öğrenildi.