SON TV

O hakimden SONTV’ye özel açıklama

Eşinin çalıştığı okula giderek rapor yüzünden tartıştığı müdür yardımcısını tehdit ettiği öne sürülen hakim R.Ş. SONTV’ye özel açıklamada bulundu.

O hakimden SONTV’ye özel açıklama

Hakim R.Ş., eşinin çalıştığı okula giderek rapor yüzünden Müdür Yardımcısı Fatma Y. ile tartıştı. Müdür Yardımcısı Fatma Y.’nin suç duyurusunda bulunmasının ardından hakkında dava açılan hakim R.Ş.‘nin 4 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verildi.

Söz konusu haberin ardından SONTV’ye açıklamada bulunan hakim R.Ş. şunları söyledi:

“Haberde bahsi geçen hakim benim. Ceza davasında ceza almadım, para cezası verildi ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Yani hakkımda bir mahkumiyet yok, tazminat kararı da henüz kesinleşmemistir. Benim adı geçeni tehdit etmem söz konusu değildir. Sadece eşime karşı mobbing uyguladığı için görevini iyi yapması yönünde uyardım ve kendisini şikayet edeceğimi bildirdim. Nitekim Milli Eğitim Bakanlığı yaptığım şikayet sonrasında yürütülen soruşturmada kendisi müdür yardımcılığı görevinden alınmış ve öğretmenliğe atanmıştır. Eşimin de adı geçene yönelik ‘benim eşim hakim, izin almam’ şeklinde bir beyanı olmamıştır. Aksine hastaneye gidecek olan eşime mobbing uygulayarak yetkisi olmadığı halde izin vermek istememiştir.”