SON TV

O savcı iftiraya uğramış…

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker sosyal medyadan Burak Başlılar hakkında verilen kararlarla ilgili yaptığı paylaşımlarda Anadolu Cumhuriyet Başsavcı vekili Mesut Erdinç Bayhan’ı hedef aldı. Burak Başlılar hakkında verilen iki ayrı takipsizlik kararında ise Bayhan’ın imzası olmadığı ortaya çıktı.

O savcı iftiraya uğramış…

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda FETÖ üyeliği suçlamasıyla hakkında soruşturma yürütülen Burak Başlılar’ın şu an İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı vekili olan Mesut Erdinç Bayhan’ın Başlılar hakkında takipsizlik kararı verdiğini, karşılığında da maddi menfaat sağladığını iddia etti.

İKİ TAKİPSİZLİK KARARINDA DA İMZASI YOK

Sedat Peker’in iddia ettiği gibi Başlılar’ı akladığını iddia ettiği Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan’a iftira attığı ortaya çıktı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet  Başsavcısı olarak görev yapan Mesut Erdinç Bayhan’ın Burak Başlıların dosyasına hiç bakmadığı anlaşıldı. Başlılar’ın İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olmak üzere iki adet dosyadaki FETÖ suçlamasından takipsizlik kararı aldığı belirlendi. Bu iki dosyaya da Mesut Erdinç Bayhan’ın soruşturmada görev almadığı  saptandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Böylece Suç örgütü lideri Peker’in iddiası da havada kalmış oldu. Bu arada Sedat Peker Mesut Erdinç Bayhan ismini yanlışlıkla söylediğini öne sürüp özür diledi.