SON TV

O savcı tutuklandı

Uyuşturucu şebekesi liderliği ile FETÖ borsası oluşturduğu belirlenen savcı, Antalya’da gözaltına alınmıştı. İfadesi alınmak üzere Adana’ya gönderilen savcı, çıkarıldığı mahkemece uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklandı.

O savcı tutuklandı

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan şebekeye yönelik Konya’daki operasyonda yakalanan polis memuru kuryenin telefonundaki incelemede Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’a ulaşılmıştı. Yarbaş’ın uyuşturucu trafiğini yönettiği ve örgüt lideri olduğu ortaya çıkarken aynı zamanda FETÖ borsası oluşturduğu da belirlenmişti. Osman Yarbaş’ın,  FETÖ/PDY’ye üye olma suçlaması ile soruşturma başlatılan ve kovuşturma yapılmasına yer olmadığı yönünde karar verilecek olan şüphelilerin bilgilerini örgüt üyelerine attığı ve örgüt üyelerinin bu kişileri arayarak para istedikleri belirlendi.

UYUŞTURUCU TİCARETİNDEN TUTUKLANDI
SABAH’ın gündeme bomba gibi düşen haberinin ardından savcı Osman Yarbaş Antalya’da gözaltına alınmıştı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Antalya’da gözaltına alınan Osman Yarbaş, ifadesi alınmak üzere Adana’ya gönderilmişti. İfadesi alınan Osman Yarbaş, çıkarıldığı mahkemece uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklandı.

Diğer yandan, HSK İkinci Dairesi, FETÖ borsası oluşturması nedeniyle görev suçu işleyen Osman Yarbaş’ın savunmasını istedi. Osman Yarbaş’ın 10 gün içinde savunma vermesinin ardından HSK İkinci Dairesi, savcının meslekten ihraç edilip edilmeyeceğini görüşecek. Savcı Yarbaş’ın ihraç edilmesiyle FETÖ borsası oluşturmak suçundan da yargılanacak.

KAYNAK-SABAH