SON TV

Oda TV’ye bir şok daha! İki adresine daha erişim engeli

MİT mensubu şehidi ve ailesini deşifre eden Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun tutuklanmasının ardından erişim engeli getirilen Oda TV'nin iki web adresi için daha erişim engeli kararı getirildi.

Oda TV’ye bir şok daha! İki adresine daha erişim engeli

Milli İstihbarat Teşkilatı mensubu şehidi ve ailesini deşifre eden Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Haber müdürü Barış Terkoğlu ve muhabiri Hülya Kılınç‘ın tutuklanmasının ardından Oda TV web sitesine erişim engeli getirildi.

Oda TV’nin bu erişim engelinden sonra yayına başladığı odatv.net odatv.com.tr adresleri için de erişim engeli kararı verildi.

“Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Odatv ulaştı” haberi sonrası gözaltına alınan Oda TV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabir Hülya Kılınç tutuklanmıştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabiri Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından Oda TV internet sitesine erişim engeli getirildiğini açıkladı.

BTK’nin Site Bilgileri Sorgu Sayfası’nda şu ifadelere yer verildi:

“5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 05/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-935064 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır.”