SON TV

Öğretmene ne hediye alınır? Öğretmenler günü için en güzel hediyeler

24 Kasım Öğretmenler Günü geldi çattı. Öğrenciler ve öğretmenleri heyecan sararken, öğretmene hediye arayışı içerisine girilmeye başlandı. Öğretmene ne hediye alınır? düşüncesi akıllarını kurcalayan, ancak henüz karar veremeyip alternatif arayanlara en güzel Öğretmenler Günü Hediye tavsiyeleri...

Öğretmene ne hediye alınır? Öğretmenler günü için en güzel hediyeler

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğrenciler öğretmenlerine en güzel hediyeleri almak isterler. Öğretmenlerin çoğu hediye istemese de öğrenciler onları mutlu etmek isterler. Peki öğretmene ne hediye alınır? sorusuna cevap bulmaya çalıştık. İşte Öğretmenler Günü için öğretmene alınabilecek en güzel hediyeler..

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN EN GÜZEL HEDİYE FİKİRLERİ

24 Kasım Öğretmenler gününe az kaldı. Öğrencileri de öğretmenlerin bu özel gününde kendilerini hatırlamaları için hediye seçme telaşı sardı. Eğitimimizin mimarı öğretmenlerin özel günü 24 Kasım Öğretmenler Günü geldi çattı. Öğretmenlerini sevindirmek isteyenler Öğretmenler Günü hediyesi ne alabilirim diye düşünüyor. Sınırsız seçenek arasında bir Öğretmenler Günü hediyesi seçmek hayli zor. Kimileri değişik ve yaratıcı Öğretmenler Günü hediyesi ararken, kimileri el yapımı veya klasik hediyeler tercih ediyor. Bizde sizler için ucuz Öğretmenler Günü hediyelerini derledik. İşte henüz ne alacağını karar vermeyip, alternatif arayanlara özel öneri niteliğindeki Öğretmenler Günü hediye tavsiyeleri. Öğretmenler gününe özel hediye fikirleri…

Yılın En iyi Öğretmeni Oscar Ödülü:

Hadi biraz öğretmeninizi gururlandıralım. Başarılı ve gözünüzde en iyi öğretmen sıfatını hak eden öğretmeninize anlamlı bir armağan vermek isterseniz ‘Öğretmenler Günü’nde Oscar Heykelciği yine ideal bir seçim! Orijinal altın sarısı rengindeki Oscar Ödülü, en iyi Öğretmenler Günü için hediyelerinden biri!

Erkek cüzdan modelleri: Erkek öğretmeninize uzun yıllar kullanabileceği ve her kullanışında sizi hatırlayabileceği en ideal Öğretmenler Günü için hediye si cüzdan!

Kişiye Özel Kalemler: Çok klasik gelebilir ancak, tüm Öğretmenler Günü’nde akla gelen ilk hediye seçeneği kalemler. Üzerine öğretmeninizin ismini ve soy ismini yazdırarak hazırlatabileceğiniz, çok anlamlı ve çok güzel hediye seçeneklerinden biri.

Çiçek: Çiçekten daha iyi bir Öğretmenler Günü hediyesi düşünülemez. Üzerine öğretmeninize olan sevginizi anlatan bir de sevimli bir not eklediğinizde harika bir seçim olacaktır

Çikolata: Özel yapım bir çikolata ile öğretmeninize onu ne kadar sevdiğinizi belirtebilirsiniz.

Ev yapımı kurabiye: Öğretmeninize en güzel hediyelerden biri de evde onun için özel yapılmış bir kurabiye veya kektir. Unutmayın! En güzel hediye, uğraş verilmiş ve emek harcanmış hediyedir.

Defter: Bir öğretmenin en ihtiyacı olan şeylerden biri de defterdir. Şık ve güzel bir ajanda hediye edebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra kendiniz el emeği bir hediye de yapabilir veya ona güzel bir mektup veya şiir yazabilirsiniz.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANMAYA BAŞLANDI?

Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri ( 24 Kasım Öğretmenler Günü ) olarak kutlanmaktadır. 24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür.

Öğretmenler Günü neden 24 Kasım?

Öğretmenler günü ülkemizde 1981 yılından beri 24 Kasım’da kutlanıyor. Öğretmenler gününün Türkiye’de 24 Kasım’da kutlanmasının nedeni Bakanlar Kurulu’nın Mustafa Kemal Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermesi ve bu unvanın, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayımlanması ile resmileşmesidir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Öğretmenler ile ilgili sözleri

“Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”

“Unutmayınız ki sınıfta, Cumhurbaşkanı bile öğretmenden sonra gelir.”

“En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur.”

“Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir ‘millet’ adını alma yeteneğini kazanamamıştır.”

“Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.”

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

-Ögretmen, Doğan Güneşe Benzer. Etrafını Aydınlatarak Karanlıklara Meydan Okur. Ögretmenler Günün Kutlu Olsun!

– Tüm bildiklerini bize öğrettin, millete faydalı bireyler ettin, kalemi kılıçtan çok keskinlettin, çareler ürettin sen öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Bir Ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim ve ögretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Ögretmenler Günün Kutlu Olsun!

– Dünyanın en degerli varlıkları olan siz Öğretmenler! Bugün, Türk Öğretmeninin Şeref Günüdür. Ona Olan Saygıyı Yenileme, Onun Yüceliğini Anma Günüdür. Böyle Anlamlı Bir Günde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

– Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Siz Ögretmenler “sevgi Elcileri” Siniz. Sınıfta yasama sevinci, Toplumda Huzur, Ülkede Barış, Meslektaşları arasında demokratliğin Simgesisiniz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Sen bahçemde tek gül, kalbimde tek cansın. Sen sevdiren öğretensin öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim.

– Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.

– Öğretmenim, bu mutlu gününüzde size s?ğlık ve mutlulukl?r diler, ellerinizden öperim. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– 7 Ayrı ülkeden 77 çeşit ?rı gelse 777 çiçeğe kons? hiçbiri sizin k?d?r olm?z öğretmenim. Öğretmenler gününüz kulu olsun.
– Öğretmen demek eli öpülesi insan demek ellerinizden öper öğretmenler gününüzü kutlarım.

– Anne ve babamdan sonra en güvendiğim insana öğretmenime şükranlarımı sunarım.

– Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Ben sizin kırk yıl değil ölünceye kadar köleniz olurum…Öğretmenler gününüz kulu olsun.

– Biricik öğretmenim canım öğretmenim iyiki varsın iyiki benimlesin. Sağol varol öğretmenler günün kutlu olsun.

– Siz bir mum ışığı bizde o mumdan yararlanan öğrencileriz. Öğretmenler günün kutlu olsun.

0/5 (0 Reviews)