SON TV

Öğretmenler Avrupa’da eğitim aldı

İstanbul’un Kartal ilçesinde hizmet veren Yakacık Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmenleri İspanya ve İtalya'da 5'er günlük eğitim aldı.

Öğretmenler Avrupa’da eğitim aldı

Avrupa Komisyonu Türkiye Ulusal Ajansı hibeleriyle oluşturulan proje kapsamında İstanbul’un Kartal ilçesinde özel gereksinimli öğrencilere eğitim veren Yakacık Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmenleri İspanya’nın Sevilla şehrinin ardından ve İtalya’nın Roma şehrine gitti.

Öğretmenler, özel gereksinimli öğrenciler için sanat terapisi eğitimi alarak öğrencilerine daha faydalı eğitim verebilmek için yeni metotlarla tanıştı.

Proje kapsamında Sevilla’daki 5 günlük eğitimden geçen ‘All Children Are Special’ (Bütün Çocuklar Özeldir) Kursunu başarıyla tamamladılar. Öğretmenler bu kurs faaliyetlerini kültürel gezilerle de zenginleştirdi.

Sevilla’nın ardından Roma’da düzenlenen ‘Art Therapy for SEN’ (Özel Eğitime İhtiyaç Duyanlar İçin Sanat Terapisi) eğitiminin ardından özel gereksinimli öğrencilere sanat terapisi veren bir merkezi ziyaret ederek meslektaşlarıyla birlikte uygulamalı çalışma fırsatı buldular.

Öğretmenler Roma’da ayrıca Erasmus programı yer alan sunumlarını gerçekleştirdi.