SON TV

Okullar yarın tatil mi? 20 Aralık’ta hangi illerde okullar tatil? İşte kar nedeniyle okulların tatil edildiği iller

Bazı illerde okullara kar nedeniyle ara verildi. Öğrenciler ve veliler internet üzerinden okulların yarın tatil olup olmadığını araştırıyor. Peki hangi illerde yarın için okullar tatil edildi? 20 Aralık'ta okullar tatil mi? İşte kar yağışı nedeniyle yarın okullarda eğitime tatil verilen illerimiz...

Okullar yarın tatil mi? 20 Aralık’ta hangi illerde okullar tatil? İşte kar nedeniyle okulların tatil edildiği iller

İstanbul’da kar yağışı nedeniyle yarın okullar tatil mi sorusunun cevabı hem öğrenciler hem de veliler tarafından merakla araştırılıyor. Yurdun birçok ilinde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edilmişti. İstanbul Valiliği tarafından kar tatili açıklaması geldi mi? Peki, 20 Aralık İstanbul’da okullar tatil olacak mı, kar tatili var mı?

Yurdun büyük kesiminde etkili olan kar yağışlarının bugün itibariyle İstanbul’da da etkili olacağı belirtildi. Dün akşam saatlerinde Edirne ve Tekirdağ’da sağanak yağış yerini kar yağışına bıraktı. Kenti beyaz örtüye bürüyen kar yağışının ardından okul tatil haberleri geldi. Öğrenciler ve veliler internet üzerinden okulların tatil olup olmadığını araştırıyor. Peki hangi illerde okullar tatil edildi? Okullar tatil mi? İşte eğitime ara verilen illerimiz…

Çanakkale’nin Gelibolu ve Biga ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, bugün (çarşamba) bir gün süreyle tatil edildi.

Gelibolu ve Biga ilçelerinde gece yarısı başlayan, aralıksız devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle ulaşımda aksaklıklar yaşanırken, her iki ilçe ve köylerinde okulların tatil edildiği açıklandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiğini duyurdu. Çanakkale merkez ile Lapseki, Çan ve Yenice ilçelerinin yüksek kesimlerinde de kar yağışı etkili oluyor.

Edirne’de olumsuz hava şartları nedeniyle İpsala ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda, Uzunköprü ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bugün ara verilecek.İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları dolayısıyla İpsala merkez ve bağlı köylerde tüm ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim kurumları ve kreşlerin bir günlüğüne tatil edildiği duyuruldu.

EDİRNE’NİN İLÇELERİNDE YARIN OKULLAR TATİL

Edirne’nin Keşan ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre, olumsuz hava şartları nedeniyle ilçe ve bağlı köylerde tüm ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim kurumları ve kreşlerin yarın tatil edildiği belirtildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Edirne’de olumsuz hava şartları nedeniyle İpsala ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda, Uzunköprü ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bugün ara verilmişti..

KEŞAN BEYAZA BÜRÜNDÜ

Edirne’nin Keşan ilçesinde, dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle ilçe beyaza büründü. Bugün etkisini kaybederek devam eden kar yağışı nedeniyle polis ekipleri, ana arterler ve kavşaklarda olumsuzluk yaşanmaması için önlem aldı. Belediye ekipleri de yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Bugün ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği ilçede, tatili fırsat bilen çocuklar kartopu oynayarak, karın tadını çıkarıyor.

TEKİRDAĞ’DA YARIN OKULLAR TATİL

Tekirdağ Valiliğinden yapılan açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildiği bildirildi.

İstanbul’da kar yağışı başladığı. Birçok ilçede yoğun şekilde görülen kar yağışı ardından öğrenciler “Okullar tatil olacak mı?” sorusunu sormaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden ve Afet Koordinasyon Merkezi’nden yapılan açıklamalara göre bugün kar yağışı etkili olacak. Kar yağışının başlaması ile öğrenciler ve veliler kar tatili olup olmayacağını öğrenmek istiyorlar. İstanbul Valiliği tarafından henüz konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

İSTANBUL’DA OKULLAR YARIN (20 ARALIK) TATİL Mİ?

İstanbul’da kar yağışı ve 20 Aralık’ta okulların tatili ilan edileceği hakkında henüz İstanbul Valiliği’nden konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Yapılan güncel açıklamaları haberimizden takip edebilirsiniz.

ETİKETLER: