SON TV

Oscar ödüllü oyuncu, 18 yaşında bir erkeğe taciz suçundan hakim karşısında

2 oscar ödüllü oyuncu Kevin Spacey, 18 yaşında bir erkeğe tacizde bulunmak suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. Duruşma 4 Mart'a ertelendi.

Oscar ödüllü oyuncu, 18 yaşında bir erkeğe taciz suçundan hakim karşısında

Amerikalı ünlü oyuncu Kevin Spacey, 2016’da Massachusetts eyaletinde, o sırada 18 yaşında olan bir erkeğe cinsel istismarda bulunmak suçlamasıyla Nantucket Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı.

DURUŞMA 4 MART’A ERTELENDİ

Yargıç Thomas Barrett, Spacey’nin söz konusu gençten ve ailesinden uzak durmasına hükmetti ve duruşmayı 4 Mart’a erteledi.

DURUŞMAYA TELEFONLA KATILACAK

Barrett, Spacey’nin 4 Mart’taki duruşmaya telefonla katılmasının yeterli olacağını belirtti. Mahkeme, davacı genç ile o zamanki kız arkadaşından, iddianın yaşandığı gün ile 6 ay sonrasına kadarki cep telefonu yazışmalarını ve diğer bilgileri saklamalarını istedi.

“SUÇLAMALAR ALENEN YANLIŞ”

Spacey’nin avukatı Alan Jackson, cep telefonu bilgilerinin “büyük ihtimalle Spacey’nin suçsuzluğunu kanıtlayacağına” inandıklarını savundu. Mahkeme kayıtlarına göre, Spacey’nin avukatları suçlamaların “alenen yanlış” olduğunu savunarak iddialara ilişkin herhangi bir görgü tanığı olmadığını ileri sürdü.

SERBEST BIRAKILDI

BBC’nin haberine göre, 10 dakika süren duruşmanın ardından kefalet ödemesine gerek görülmeyen Spacey serbest bırakıldı. Spacey ve avukatı, mahkeme binasından ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

NE OLMUŞTU?

Bir restoranda komi olarak çalışan şikayetçi Little, aktörle fotoğraf çektirmek istediğini ancak Spacey’nin o sırada kendini taciz ettiğini iddia etmişti.

Spacey ise hakkındaki suçlamayla ilgili bir video yayımlayarak “Yapmadığım şeylerin bedelini kesinlikle ödemeyeceğim.” ifadesini kullanmıştı. Spacey’nin kariyeri, geçen yıl Amerikalı aktör Anthony Rapp’in 1986’da 14 yaşındayken, Spacey’nin evinde kendisini taciz ettiğine dair iddiaları dile getirmesinin ardından tepetaklak olmuştu.

Yapım şirketi Netflix, aktörün popüler televizyon dizisi “House of Cards“taki rolüne son verilmiş, Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi aktöre vermeyi planladığı Emmy Ödülü’nü geri çekmişti. Spacey’nin menajeri ve basın temsilcisi de aktörle yollarını ayırdıklarını açıklamıştı.

Rapp’in açıklamalarından sonra aktörle ilgili başka taciz suçlamaları da gün yüzüne çıkmıştı.

BBC Türkçe

ETİKETLER: