SON TV

Osmaniye’de yargı mensupları ile adliye personellerinin son durumları

Merkez üssü Kahramanmaraş olan Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana başta olmak üzere çevre illerde de hissedilen depremde bazı adliyeler hasar görürken, bazı yargı mensupları ve adliye personelinin de enkaz altında kaldığı öğrenildi. Depremde zarar gören illerden biri de Osmaniye. Osmaniye'de bir adliye personelinin enkaz altında kaldığı belirlenirken, arama kurtarma ve durum tespit çalışmalarının devam ettiği bilgisi edinildi. 

Osmaniye’de yargı mensupları ile adliye personellerinin son durumları

İşte deprem nedeniyle Osmaniye’de zarar gören adliye binaları ile enkaz altında olduğu değerlendirilen personellerin son durumu:

Yaşanan deprem felaketinde Düziçi ve Kadirli Cumhuriyet Başsavcılıklarında görevli yargı mensupları ile adliye personelinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Bahçe Cumhuriyet Başsavcılığında görevli bir katibin yaralı olduğu, durum tespit çalışmalarının ise devam ettiği bilgisi edinildi. Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığında görevli bazı personel yakınları ve bir müdürün enkaz altında olduğu, durum tespit çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Adliye de ise ağır hasar var olduğu, kolonların patladığı belirlendi.