SON TV

ÖSYM, ALES sınava giriş belgesini yayınlandı mı? ÖSYM ALES/3 sınav tarihi ve sınava giriş belgesi

ALES/3 sınav tarihine kısa bir süre kala adaylar ALES sınava giriş yerlerini araştırıyor. Konuyla ilgili olarak öğrencilerin gözü ÖSYM'nin yapacağı açıklamada. Peki ÖSYM, büyük bir merakla beklenen ALES sınava giriş belgesini ne zaman açıklayacak?

ÖSYM, ALES sınava giriş belgesini yayınlandı mı? ÖSYM ALES/3 sınav tarihi ve sınava giriş belgesi

ALES 3 sınavı ne zaman sorusunun cevabı için gözler ÖSYM sayfasında. 2018 ÖSYM sınav tablosuna gire ALES 3 sınavı 18 Kasım’da cumartesi günü yapılacak. ALES 3 sınavı ise 10.15’te başlayacak ve sınav toplam 150 dakika yani 2.5 saat sürecek. ALES soru dağılımı da güncellendi. ALES 3 sınavında toplam 100 soru sorulacak. 50 sözel ve 50 sayısal sorusu cevaplanacak.

ALES 3 sınav yeri, sınav giriş belgeleri ise önümüzdeki hafta sınava 1 hafta kala açıklanacak.

ALES/3 SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

ALES/3 sınavının yapılacağı tarih ÖSYM tarafından açıklandı. Binlerce adayı yakından ilgilendiren ALES/3 sınavının yapılacağı tarih 18 Kasım olarak belirlendi. 18 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan ALES/3 sınavı saat 10:15’te başlayacak. Sınav salonlarına 10:00’dan sonra kimse alınmayacak. ALES/3 sınav giriş belgeleri henüz resmi site üzerinden adayların erişimine sunulmadı. Sınavdan bir hafta önce açıklanması bekleniyor.

ÖSYM ALES/3 GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Adaylar sınava girerken kimlik belgesi ve sınav giriş belgesini yanlarında bulundurması gerekiyor.

ÖSYM, SINAV SONUÇLARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM tarafından yapılacak olan ALES 3 sınavı 18 Kasım cumartesi günü saat 10.15’te başlayacak. ALES 3 sınavında toplam 100 soru çıkacak. 50 sayısal 50 sözel sorusu çıkacak ve ALES 3 toplam 2.5 saat sürecek. ALES 3 sınav giriş belgesi ise sınavdan 1 hafta önce açıklanacak.

ÖSYM tarafından uygulanacak olan ALES sınavı için heyecan dorukta. 2018 yılının son ALES sınavı olan ALES/3 sınav giriş yerleri ne zaman belirlenecek? ALES sonbahar dönemi sınavı ne zaman?

ALES/3 SINAVI NE ZAMAN?

2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2018-ALES/3 Sonbahar Dönemi) 18 Kasım 2018 tarihinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da (sadece İlkbahar Dönemi Sınavı) yapılacak.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: