SON TV

ÖSYM, DGS Tercih Klavuzu 2018 yayınlandı | DGS Klavuzu burada

ÖSYM tarfından DGS tercih klavuzu resmen yayınlandı. DGS 2018 klavuzuna haberimizin detaylarından kolayca ulaşabilirsiniz.

ÖSYM, DGS Tercih Klavuzu 2018 yayınlandı | DGS Klavuzu burada

ÖSYM tarfından DGS tercih klavuzu resmen yayınlandı. DGS 2018 klavuzuna haberimizin detaylarından kolayca ulaşabilirsiniz. ÖSYM DGS tercihleri, yaklaşık 300 bin öğrenci tarafından değerlendirilecek. Bölümlerini lisansa tamamlamak için tercihlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, 14 Eylül tarihinde sonara erecek olan ÖSYM DGS tercih başvurusu ile sonuçlara kilitlenecek. İşte, DGS tercih kılavuzu ve kontenjan bilgileri hakkında bazı bilgiler.

Merakla araştırılan “DGS tercihleri ne zaman?” sorusuna yanıt geldi. Günlerdir heyecanla beklenen DGS tercihleri hakkında ÖSYM’den açıklama geldi. ÖSYM’den yapılan açıklamada 2018 DGS tercih işlemlerinin tarihleri, söz konusu tercihler için beklenti içinde olan adaylara duyuruldu. Öte yandan 2018 DGS tercih kılavuzu yayınlandı. İşte, DGS tercihleri hakkında merak edilen tüm detaylar…

2018 DGS tercihleri hakkında ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle;

“2018 DGS tercih işlemleri, 07 Eylül 2018 tarihinde başlayacak, 14 Eylül 2018 tarihinde sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Adayların tercihlerini yapmadan önce Ek’te yer alan kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.”

2018 DGS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

GEÇTİĞİMİZ YIL 227 BİN KİŞİ TERCİH YAPMIŞTI

2017 yılında gerçekleştirilen DGS tercih döneminde 227 bin kişi tercih işlemini tamamlamış ve 120 bin kişilik kontenjana 116 bin kişi yerleşmişti. Bu sayınının bu yıl daha fazla olması bekleniyor.

EK YERLEŞTİRMEDE KAÇ KİŞİ YERLEŞTİ?

Geçtiğimiz yıl ilk yerleştirmede herhangi bir bölüme yerleşemeyen 30 bin aday, ikinci yerleştirme için başvuruda bulunmuştu.4 bin 895 kişilik kontenjana 3 bin 561 kişi yerleştirildi.

ETİKETLER: