SON TV

Otobüsle yolcu taşımacılığında yeni dönem

Otobüsle yolcu taşımacılığında yeni dönem

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı mücadele nedeniyle karayolu taşıma yönetmeliğinde bir dizi değişikliğe gitti.

Yönetmelikteki yeniliklerle ilgili kararını yayınlayan Bakanlık, geçerli yetki belgelerinin ilk yenilenme süresi için taşımacılara ücretsiz 6 aylık ek süre verdi.

Resmi Gazete’de 23 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan yönetmeliğe göre, koronavirüs ile mücadeledeki normalleşme sürecinde, yolculara sıcak ikram yapılamayacak, ikram edilen yiyecek ve içecekler ‘ambalajlı’ olacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI VE BİLİM KURULU YÖNERGELERİYLE TAM UYUMLU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da konuya ilişkin bir açıklama yaparak koronavirüs salgınıyla mücadelede başarılı bir süreç geçirildiğini kaydederek, ikram süreçlerinin Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun yönergelerine tam uyum sağlanması konusunda hassasiyet gösterdiklerini aktardı.

Alınan tedbirlerin yolcu ve işletmelerin sağlığı için olduğunu hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, temizlik, maske ve mesafe kuralına tam uyum sağlamak, salgınla mücadele başarımızı artıracaktır.” şeklinde konuştu.