SON TV

Oyuncu Burhan İnce hayatını kaybetti

Tiyatro ve sinema oyuncusu Burhan İnce 93 yaşında İstanbul'da yaşamını yitirdi.

Oyuncu Burhan İnce hayatını kaybetti

Duyurduğu kötü haberler nedeni ile magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’dan yine acı haber geldi. Usta tiyatrocu Burhan İnce’nin vefat ettiğini duyuran Akay, “10 sene merhum Nejat Uygur’la çalışmıştı… Süheyl Uygur ve Behzat Uygur’un hocası sayılırım diyordu…

‘Mahallenin Muhtarları’ndan ‘Çiçek Taksi’ye çok sayıda dizi ve filmde izlediğimiz usta tiyatro ve sinema sanatçısı Burhan İnce’yi kaybettik. 2012 yılında yüz felci geçirmiş ancak sağlığına kavuşmuş ve yeniden sahnelere dönmüştü. Cenazesi bugün öğle namazında Şişli Camii’nden kaldırılacaktır. Mekânı cennet olsun inşallah.” ifadelerini kullanarak İnce’nin Nejat Uygur, Süheyl Uygur ve Behzat Uygur’la yıllar önce çekilmiş fotoğraflarını da paylaştı.

Burhan İnce, Şişli Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

İnce, bir dönemin sevilen dizileri Mahallenin Muhtarları, Çiçek Taksi gibi yapımlarda rol aldı. Oyunculuğa 1964 yılında Şehir Tiyatroları’nda başladı. Muammer Karaca ve Nejat Uygur gibi önemli sanatçılarla çalıştı. İnce, 55 yıllık kariyeri boyunca onlarca dizi ve filmde yer aldı.

0/5 (0 Reviews)