SON TV

Ozan Arif’in cenazesindeki telefonlar sinirlendirdi!

Değerli sanatçı Ozan Arif'in cenazesinde dua okuması beklenilen kişilerin cep telefonlarına sarılmaları sanatçının yakınlarını ve hayranlarını sinirlendirdi.

Ozan Arif’in cenazesindeki telefonlar sinirlendirdi!

Türkiye’nin değerlerinden Ozan Arif bugün son yolculuğuna uğurlanırken dua etmesi için toplandığı düşünülen kalabalığın telefonları ve o anları kameraya almak için uğraşları sanatçının yakınlarını ve sevenlerini sinirlendirdi. Adeta cenazeyi canlı yayınla paylaşabilmek için birbirleriyle yarışan insanların dua etmemesi de dikkat çekti.

Samsun’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ozan Arif olarak tanınan halk ozanı ve bestekar Arif Şirin’in cenazesi, bugün Atakum ilçesi İncesu Yalı Mahallesi’ndeki evinden uğurlandı.

CENAZEDE CANLI YAYIN İÇİN YARIŞTILAR

Cenazenin evin önüne getirilmesiyleonlarca kişi elindeki telefona sarıldı.  Evinin önünde Kuran-ı Kerim okunup dua edilirken bile herkes o anları canlı yayınlamak, kameraya kaydetmek için birbiriyle yarıştı.

OZAN ARİF KİMDİR?

Arif Şirin veya Ozan Arif (d. 10 Haziran 1949; Alucra, Giresun, ö. 13 Şubat 2019; Samsun), Türk öğretmen, halk ozanı, şair, şarkı sözü yazarı ve bestekâr.

Alucra’nın Yükselen köyünde doğdu. Babasının memuriyeti nedeniyle ilk ve ortaokulu Samsun’da tamamladı. 1970’te başladığı öğretmenliği 1979 yılına kadar sürdürdü. 24 Eylül 1980, 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya’da yaşadı.

Ozan Arif Giresun`un Alucra İlçesi’ne bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünde 10 Haziran 1949`da doğdu. Babası, Muharrem Çavuşun (Muharrem Şirin) oğlu Mehmet Bey, annesi Fatma hanım da, yine komşu köy Demirözü`nden aynı şekilde sevilen Gençağa Eşkünoğlu`nun kızıdır.

Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun`da bitirdikten sonra, hayli kalabalık olan ailesine kısa zamanda maddi yardım yapabilmek düşüncesiyle öğretmen okuluna başladı. 1969-1970 döneminde Ordu İli, Perşembe Erkek Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Okul süresi boyunca kışları okuyup, yazları rençberlik yapan bir öğrenci idi. İlk göreve başladığı okul, ailesinin bulunduğu Samsun`da Karaoyumca köyündeki ilkokuldur. Bir yıllık stajyerlik süresinden sonra, yine Samsun`da Devgeriş köyüne tayin oldu. 1972 yılında yine aynı köyde stajyerlik yapmakta olan ve ona ömrü boyunca en büyük desteği veren; Süheylâ hanımla evlendi. Devgeriş köyünde beş yılı öğretmenlik, dört yılı ise okul müdürlüğü olmak üzere, toplam dokuz yıl T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kamu hizmeti vermiştir.

13 Şubat 2019’da Samsun’da tedavi gördüğü bir hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Cenazesi Samsun’da Kıranköy Mezarlığı’nda toprağa verilmiştir.