SON TV

Patlama yaşanan fabrika tamamen söndürüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Sakarya Hendek'teki fabrika patlamasını takip etmek üzere Hendek'te bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamada bulundu.

Patlama yaşanan fabrika tamamen söndürüldü

Sakarya’nın ilçelerinden Hendek’te bulunan onlarca kişinin çalıştığı bir havai fişe fabrikasında yaşanan patlamada 97 işçi yaralanırken 4 işçi de yaşamını yitirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, olay yerine gitti.

Patlamanın ardından çıkan yangına yapılan müdahaleye havadan takip eden Bakan Soylu, söndürme çalışmasının sona ermesiyle birlikte açıklamada bulundu. Bakan Soylu, içeride çalışan olarak bulunan 186 kişiden ulaşılmakta güçlük çekilen 7 kişiden 4’üne ölü olarak ulaşıldığını, 3 kişi için de arama tarama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Soylu’nun ardından açıklama yapan Bakan Koca ise, 108 vatandaşın hastaneye kaldırıldığını, 48 kişinin taburcu edildiği ve 60 kişinin ise tedavisinin sürdüğünü kaydetti.