SON TV

Pınar Gültekin’in katili Metin Cemal Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı da tutuklandı

Muğla’da vahşiçe katledilen Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin soruşturmada bir kişi daha tutuklandı. Daha önce tutuklanan Metin Cemal Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı da ‘delil karartmak’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pınar Gültekin’in katili Metin Cemal Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı da tutuklandı

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin öldürüldükten sonra cesedinin bir varil içerisine atılmış halde ormanlık alanda bulunmasına ilişkin olayın soruşturması doğrultusunda tutuklanan bar işletmecisi Metin Cemal Avcı’nın kardeşi de tutuklandı. Zanlı, Pınar Gültekin’in kendisine şantaj yaptığını, evli olduğu için aralarındaki ilişkiyi eşine söylemekle tehdit ettiğini de iddia etmişti. Zanlı Avcı cinayeti tek başına işlediğini, sonrasında Pınar’ın cesedinin varile konması ve taşınmasını da tek başına yaptığını anlatmıştı. Ancak olay yerinde ikinci bir kişinin de olduğu şüphesi üzerine gözler Avcı’nın ailesine çevrildi.

HTS SİNYALLERİ OLAY YERİNDEN

Bu şüphenin peşinden giden soruşturma birimleri yeni bir bulguya ulaştı. Tutuklu zanlı Metin Cemal Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın (26) telefon sinyallerinin Metin Cemal Avcı’yla aynı zaman diliminde olay yeri ve yakınlarında tespit edilmesi üzerine Mertcan Avcı da gözaltına alındı. Ancak sinyaller olay gününden hemen sonra Pınar’ın kayıp olduğu dönemde olduğu için bu zanlı olaydan sonra abisiyle birlikte olay yerine giderek ‘delil karartmakla’ suçlanıyor. Cinayete herhangi bir şekilde yardım ettiğine ettiğine dair bir suçlama veya delil yok.

‘BİRA ALMAYA GİTMİŞTİM’

Mertcan Avcı, ifadesinde Mertcan Avcı cinayetin işlendiği bağ evine gittiğini kabul etti ancak delil karartma suçlamasını reddetti. Bağ evinde alkollü içkileri koydukları depo olduğu için oraya gittiğini belirten Avcı “İşyeri için biraları almaya gidiyordum. Herhangi bir şey görmedim.” dedi.

Soruşturma devam ediyor. ‘Delil karartmak’ suçlamasıyla hakim karşısına çıkan Avcı tutuklanarak cezaevine gönderildi.