SON TV

PKK’nın yeni terör koridoru Ermenistan

PKK, yasadışı sol terör örgütlerinin desteğiyle Tunceli, Bingöl, Ağrı ve Tokat üzerinden Karadeniz dağlarına sızmaya çalışıyor.

PKK’nın yeni terör koridoru Ermenistan

Kuzey Irak üzerinden Karadeniz’e sızma girişimi başarısız olan PKK’nın yeni taktiği ortaya çıktı. Örgütün, Ermenistan’daki kamplarda bulunan teröristleri Karadeniz bölgesine yerleştirmeye çalıştığı belirtildi. Özellikle yasadışı sol terör örgütlerinin yoğun olarak yapılandığı Ağrı, Bingöl, Tunceli ve Tokat üzerinden girmeye çalışıyorlar.

Yeni Şafak Gazetesi’nin haberine göre, PKK’nın Ermenistan’daki kamplarda bulunan teröristleri sınırdan geçirerek Tendürek Dağı’na soktuğu ortaya çıktı.  PKK kamplarının bulunduğu Ermenistan sınırından geçen teröristlerin TİKKO, MKP, TİKB, MLKP gibi yasadışı sol terör örgütlerinin kamuflesi altında özellikle mevsimlik işçi kılığında bölgeye sızma girişiminde olduğu öğrenildi.

PKK KARADENİZ’İ AMANOSLARA ÇEVİRMEK İSTİYOR

Terör örgütünün Karadeniz ısrarının asıl sebebi de ortaya çıktı. Amanos Dağlarındaki en büyük lokal eylem grubu yok edilen PKK’nın, yeniden yapılanamayınca Karadeniz’i Amanoslara çevirmek istediği belirlendi. PKK’nın yakalanan sözde “Akdeniz açılım” sorumlusu ‘Halo’ kod adlı Eyüp Çelik’in verdiği ifadeler doğrultusunda yapılan operasyonlarla, örgüt Amanoslarda büyük darbe yemişti. Örgütün ilk etapta teröristlerini sokmak istediği Karadeniz’e ardından da mühimmat ve patlayıcı sevkiyatı yapmayı planladığı tespit edildi.

GÜVENLİK GÜÇLERİ TEYAKKUZDA

Terör örgütün farklı yollardan Karadeniz bölgesine sızmak istemesi üzerine teyakkuza geçen güvenlik birimleri özellikle yasa dışı sol terör örgütlerinin yapılandığı Tunceli, Bingöl, Ağrı ve Tokat çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Havadan İHA’larla izlenen bölgelerdeki askeri birlikler olası operasyon için hazır bekletiliyor.

ETİKETLER: