SON TV

PKK’ya çok ağır darbe!

MİT ve Emniyet'in ortak operasyonu ile PKK/YPG'nin sözde tugay komutanı yakalanarak Türkiye'ye getirildi. "Şeh Guyi" kod adlı terörist İbrahim Babat, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır karakollarına ve üslerine yönelik hain planları da deşifre etti.

PKK’ya çok ağır darbe!

MİT, PKK/KCK’nın Suriye kolu PYD/YPG’nin sözde tugay komutanı terörist İbrahim Babat’ı, Suriye’deki nokta operasyonuyla yakalayarak Türkiye’ye getirdi

MİT, PKK/KCK’nın Suriye kolu olan PYD/YPG’nin sözde Şehit Cemşit Tugayı Komutanı Şeh Guyi kod İbrahim Babat’ı Suriye’de gerçekleştirdiği nokta operasyonuyla sağ olarak yakalayarak Türkiye’ye getirdi. Gece operasyonu ile Suriye alanına sızan MİT ekibi, PYD/YPG’nin sözde Şehit Cemşit Tugayı Komutanı Şeh Guyi kod İbrahim Babat’ı aracıyla seyir halindeyken sağ olarak yakaladı ve sınır hattından ülkeye getirdi.

EYLEMLER ÖNLENDİ

Şeh Guyi kod İbrahim Babat’ın verdiği bilgiler çerçevesinde MİT, Suriye Milli Ordusu unsurlarıyla birlikte Suriye’deki Barış Pınarı Harekat Alanı çerçevesinde yaptığı çalışmalarda eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanmış olan örgüte ait çok sayıda EYP, mayın, elektrikli fünye vb. ele geçirdi. Şeh Guyi kod İbrahim Babat’ın sorgusu neticesinde ayrıca örgütün, Suriye-Türkiye sınır hattında yer alan TSK’ya ait karakol ve üslerine yönelik eylem planları da deşifre edildi. Terör örgütüne 2011’de Cizre’de katılan Şeh Guyi kod İbrahim Babat’ın Kuzey Irak Haftanin’de örgütün kırsal kadrosunda faaliyetlerine başladığı, bir süre Zap’ta görev yaptıktan sonra 2017’de Suriye alanına geçerek sözde Şehit Cemşit Tugayı Komutanı olarak görevlendirildiği öğrenildi.

Kaynak: SABAH